BiznesINFO.pl
Tesco zwalnia ludzi. 1200 osób na bruku.

pixabay, StockSnap

NSZZ "Solidarność" potwierdza zwolnienia grupowe w Tesco. Zarząd chce zwolnić 1200 osób

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Tesco poinformowało o grupowych zwolnieniach w swoich szeregach. Restrukturyzacją ma zostać objętych 1,2 tys. osób. Do zwolnień przeprowadzanych przez Tesco odniosła się NSZZ "Solidarność".

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie stanowiska obejmie restrukturyzacja

  • Ile czasu potrwają zwolnienia

  • Co o sprawie sądzi NSZZ "Solidarność"

Tesco zwalnia ludzi

Niedawno Tesco wystosowało komunikat, w którym informuje o planowanych zwolnieniach w swoich szeregach. Restrukturyzacja obejmie dwa główne biura w Warszawie i Krakowie, które najprawdopodobniej zostaną zlikwidowane, centra dystrybucyjne oraz niektóre sklepy.

Zwolnienia planowane w szeregach Tesco związane są z przejęciem brytyjskich sklepów przez duńską sieć Netto będą częścią koncernu Salling Group. Przypomnijmy, że UOKiK wydał zgodę na transakcję, bowiem w jego ocenie nie dojdzie do koncentracji rynku.

Jednocześnie prezes Salling Group w swoim oświadczeniu zapewniał, że "wita na pokładzie pracowników Tesco" i każdy z nich przejdzie odpowiednie szkolenie oraz kursy tak, aby móc pracować pod szyldem Netto.

Restrukturyzacja ma zająć prawie dwanaście miesięcy i trwać od 20.04.2021 r. do 31.03.2022 r. Netto planuje także rebranding marki, który ma zająć kilkanaście miesięcy. Do czasu jego zakończenia sklepy będą funkcjonować pod szyldem Tesco.

[EMBED-11]

"Solidarność" o zwolnieniach Tesco

Do zwolnień odniosła się również NSZZ "Solidarność" publikując na swojej stronie internetowej komunikat. W opinii NSZZ "Solidarność" spółka Tesco zawiadomiła związki o planowanych zwolnieniach zgodnie z przepisami prawa.

Portal wiadomoscihandlowe.pl informuje, że zwolnienia obejmą 930 pracowników podstawowych oraz 300 stanowisk kierowniczych. Pracownicy sieci Tesco będą mieli prawo do odprawy pieniężnej zgodnej z ustawą. Za przejęcie sieci Tesco, Netto zapłaciło ok. 900 mln zł. Do sfinalizowania transakcji doszło 16 marca br.

Jednocześnie przypomnijmy, że popularne wśród Warszawiaków Tesco na tamtejszych Kabatach zostało sprzedane deweloperowi. W miejscu Tesco stanie kompleks budynków mieszkaniowych.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Praca

Załatwianie prywatnych praw szefa. Była pracownica banku wywalczyła odszkodowanie

Czytaj więcej >
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ POWIATOWY URZAD PRAWY NR 2 W LODZI. N/Z KOLEJKA W URZEDZIE PRACY WSZYSTKIE ZDJECIA NA: http://agencja.se.com.pl 19/01/2009 .

Praca

Wiceminister MRiPS: potrzebna pilna zmiana ustawy o bezrobociu. Rząd ma nowe propozycje

Czytaj więcej >

Praca

Pracujesz zdalnie, pracodawca cię skontroluje i zapłaci więcej. Nowe prawo podpisane

Czytaj więcej >

Praca

Raport dotyczący reskillingu w polskich firmach przygotowany przez Future Collars odbył się dzisiaj na GPW

Czytaj więcej >
disneyland

Praca

Pracownicy Disney World żądają podwyżek

Czytaj więcej >

Praca

Praca w komisji wyborczej. Zarobić można co najmniej 350 zł

Czytaj więcej >