BiznesINFO.pl > Praca > NSZZ "Solidarność" potwierdza zwolnienia grupowe w Tesco. Zarząd chce zwolnić 1200 osób
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:25

NSZZ "Solidarność" potwierdza zwolnienia grupowe w Tesco. Zarząd chce zwolnić 1200 osób

Tesco zwalnia ludzi. 1200 osób na bruku.
pixabay, StockSnap

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie stanowiska obejmie restrukturyzacja

  • Ile czasu potrwają zwolnienia

  • Co o sprawie sądzi NSZZ "Solidarność"

Tesco zwalnia ludzi

Niedawno Tesco wystosowało komunikat, w którym informuje o planowanych zwolnieniach w swoich szeregach. Restrukturyzacja obejmie dwa główne biura w Warszawie i Krakowie, które najprawdopodobniej zostaną zlikwidowane, centra dystrybucyjne oraz niektóre sklepy.

Zwolnienia planowane w szeregach Tesco związane są z przejęciem brytyjskich sklepów przez duńską sieć Netto będą częścią koncernu Salling Group. Przypomnijmy, że UOKiK wydał zgodę na transakcję, bowiem w jego ocenie nie dojdzie do koncentracji rynku.

Jednocześnie prezes Salling Group w swoim oświadczeniu zapewniał, że "wita na pokładzie pracowników Tesco" i każdy z nich przejdzie odpowiednie szkolenie oraz kursy tak, aby móc pracować pod szyldem Netto.

Restrukturyzacja ma zająć prawie dwanaście miesięcy i trwać od 20.04.2021 r. do 31.03.2022 r. Netto planuje także rebranding marki, który ma zająć kilkanaście miesięcy. Do czasu jego zakończenia sklepy będą funkcjonować pod szyldem Tesco.

[EMBED-11]

"Solidarność" o zwolnieniach Tesco

Do zwolnień odniosła się również NSZZ "Solidarność" publikując na swojej stronie internetowej komunikat. W opinii NSZZ "Solidarność" spółka Tesco zawiadomiła związki o planowanych zwolnieniach zgodnie z przepisami prawa.

Portal wiadomoscihandlowe.pl informuje, że zwolnienia obejmą 930 pracowników podstawowych oraz 300 stanowisk kierowniczych. Pracownicy sieci Tesco będą mieli prawo do odprawy pieniężnej zgodnej z ustawą. Za przejęcie sieci Tesco, Netto zapłaciło ok. 900 mln zł. Do sfinalizowania transakcji doszło 16 marca br.

Jednocześnie przypomnijmy, że popularne wśród Warszawiaków Tesco na tamtejszych Kabatach zostało sprzedane deweloperowi. W miejscu Tesco stanie kompleks budynków mieszkaniowych.