Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Praca > Nawet 500 zł za godzinę. Boże Narodzenie zrewolucjonizowało rynek pracy
Irmina Jach
Irmina Jach 29.11.2023 17:14

Nawet 500 zł za godzinę. Boże Narodzenie zrewolucjonizowało rynek pracy

pieniądze
IBERION

Boże Narodzenie 2024 wywołało rewolucję na rynku pracy. Na portalach ogłoszeniowych pojawiło się wiele ofert pracy sezonowej, przede wszystkim w handlu i branży logistycznej. Niektórzy pracodawcy oferują nawet 500 zł za godzinę wykonywania obowiązków.

Boże Narodzenie 2024 przyniosło rewolucję na rynku pracy

Boże Narodzenie od dawna nie jest tylko świętem religijnym, a wszechobecna komercja atakuje Polaków już w ostatnich dniach października. W grudniu, gdy miliony osób wyruszą na poszukiwanie bożonarodzeniowych prezentów, oblężenie będą przeżywać punkty handlowe i firmy kurierskie. Nic dziwnego, że w tym czasie pracodawcy, którzy potrzebują dodatkowych rąk do pracy, są w stanie słono zapłacić.

Sezonową pracę można znaleźć zarówno w popularnych dyskontach spożywczych, jak i w sklepach odzieżowych i elektronicznych. Dobre wynagrodzenie gwarantuje także branża logistyczna.

Nastąpił wysyp ofert pracy sezonowej. […] W listopadzie i grudniu bardzo opłacalną pracą dodatkową jest zatrudnienie w transporcie. Pojawia się wielu "sezonowych kurierów" czy osób, które zatrudniają się tymczasowo w halach logistycznych dużych sieci e-commerce - podkreśla Anna Sudolska, ekspertka rynku pracy IDEA HR Group.

Donald Tusk szykuje ogromne zmiany w emeryturach. Chce zmienić projekt PiS

Oferty pracy przed Bożym Narodzeniem. Kogo szukają do pracy?

W okresie przed Bożym Narodzeniem otwarty na zatrudnienie pozostaje gastronomia. Pracę można znaleźć przede wszystkim w miejscach oferujących świąteczny catering lub organizujących wigilie firmowe. Nie brakuje również ogłoszeń dotyczących sprzedaży choinek, karpi i rozmaitych ozdób świątecznych. Niektóre zakłady pracują całodobowo.

Spotkałam się już z przykładami, że firmy oferowały wyższe stawki, jeżeli ktoś zadeklarował dyspozycyjność cały grudzień, sześć dni w tygodniu – donosi Anna Sudolska.

Boże Narodzenie 2024. Pracodawcy potrzebują św. Mikołajów

Nawet 500 zł za godzinę pracy można zarobić, zatrudniając się jako animator, w roli św. Mikołaja. Najlepiej płatne są zlecenia dotyczące prywatnych imprez. Przedszkola i szkoły podstawowe - jak wynika z ofert opublikowanych na popularnym portalu ogłoszeniowym - są w stanie zaoferować 100-200 zł za godzinę pracy, a galerie handlowe - od 80 zł za godzinę.

Mniej intratne, ale ciekawe dla studentek poszukujących dorywczego zajęcia, mogą być zlecenia związane ze sprzedażą opłatków. Pracodawcy ofertują “śnieżynkom” stawki w wysokości 25-60 zł za godzinę. W większości przypadków pracownice mogą liczyć na premie, których wysokość jest uzależniona od efektów sprzedaży. Takiej pracy, za zgodą rodziców, mogą podjąć się często także nastolatki.

Tagi: Zakupy Praca