BiznesINFO.pl > Praca > Nawet 4809 zł netto “na start” i różne benefity. W tym zawodzie szukają pracowników
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 01.09.2023 08:20

Nawet 4809 zł netto “na start” i różne benefity. W tym zawodzie szukają pracowników

pieniadze-portfel-iberion
Biznesinfo

Podstawowe uposażenie w kwocie 4809 zł netto (szacunkowo) po ukończeniu szkolenia zawodowego (jeśli jesteś w wieku do 26 lat), uprawnienia emerytalne już po 25 latach służby i różne dodatki socjalne w postaci trzynastej pensji czy nagród jubileuszowych. Kto może liczyć na takie warunki?

Kto może liczyć na takie warunki?

Perspektywa uposażenia w wys. 4809 zł netto “na start” czeka na osoby w wieku do 26 lat, które ukończą szkolenie zawodowe podstawowe i zostaną przyjęte do służby w policji. Na przełomie 2022 i 2023 roku mieliśmy równo 101 tys. funkcjonariuszy. To niewątpliwie historyczny moment, ponieważ nigdy stan zatrudnienia w polskiej Policji nie był aż tak wysoki – poinformowała Komenda Główna Policji.

Osoby, które zostaną przyjęte do służby w tej formacji, mogą liczyć na stabilną i długoletnią pracę, uprawnienia emerytalne po 25 latach pracy i korzystne warunki finansowe. W tym przypadku mówimy o uposażeniu w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego w kwocie 3790 zł netto dla osoby do wieku 26 lat, a 3620 zł netto powyżej 26 lat plus wysłudze od 2 proc. po udokumentowaniu co najmniej dwóch lat stażu pracy, a po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego uposażeniu w kwocie 4809  zł netto dla osoby do wieku 26 lat, a 4505 zł netto powyżej 26 lat oraz wysłudze (takiej, jak wyżej). Policja zastrzega, że wszystkie te kwoty są szacunkowe.

Poza perspektywą awansu w stopniu oraz stanowisku i możliwością podnoszenia kwalifikacji zawodowej, policjanci mają dostęp do korzystnych warunków socjalnych. Są to m.in.: trzynasta pensja, nagrody jubileuszowe; coroczne dodatkowe środki finansowe na uzupełnienie umundurowania służbowego, coroczne dofinansowanie wypoczynku policjanta uzależnione od liczby członków rodziny i coroczny płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych.

W Polsce narasta problem fikcyjnych rekrutacji. Fałszywe oferty prowadzą do strat finansowych Duża zmiana dla wielu seniorów. Od września dorobią mniej do emerytury

“Przyjdź i sprawdź, czy masz szansę zostać jednym z nas”

Nabór do policji odbywa się przez cały rok, ale czasami na stronach internetowych danych oddziałów można natknąć się na specjalne komunikaty. Tym razem zaproszenie do udziału w testach sprawnościowych opublikowała śląska policja. Testy nie są w żaden sposób zobowiązujące. Są tylko szansą na spróbowanie swoich sił. Ponadto uczestnicy mają okazję dowiedzieć się, jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego, jakie możliwości daje służba w Policji oraz jakie wymagania musi spełnić kandydat, marzący o zawodzie policjanta – wyjaśniają funkcjonariusze.

Zajęcia otwarte odbędą się w środę 6 września w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ulicy Koszarowej 17 w trzech turach o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Zainteresowani udziałem są proszeni o kontakt na adres mailowy ([email protected]) lub telefonicznie – 723 645 738.

Czy łatwo jest dostać się do policji?

Kandydaci muszą spełnić rygorystyczne wymagania, a rekruterzy stawiają na jakość, a nie ilość chętnych. Każdego roku na jedno wolne miejsce w policji zgłaszają się prawie cztery osoby, a jedynie co piąta dostaje się do służby.

Polecane