Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Największe banki zapowiedziały utrudnienia. Tysiące klientów będzie miało problem
Joanna Leja
Joanna Leja 14.01.2022 01:00

Największe banki zapowiedziały utrudnienia. Tysiące klientów będzie miało problem

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
Biznesinfo

Klienci największych banków będą mieli problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Bank Pekao, Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pocztowy oraz Nest Bank.

Klientów czekają utrudnienia, między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz mobilnej.

Bank Pekao

Bank Pekao zapowiedział przerwy w dostępie do usług w nocy z soboty (15 stycznia) na niedzielę (16 stycznia) od godz. 0.00 do 5.30 nie będzie działała bankowość internetowa. Klienci banku nie będą mogli zalogować się do serwisu Pekao24 oraz skorzystać z aplikacji PeoPay, Pekao24makler oraz platformy eTrader Pekao.

Alior Bank przerwa w weekend

Klienci Alior Banku powinni się przygotować na brak dostępu do bankowości internetowej. W nocy z soboty na niedzielę od godz. 23.00 do 4.30 niedostępny będzie serwis Alior Online oraz aplikacja Alior Mobile. Przerwa może się wydłużyć.

ING Bank Śląski utrudnienia podczas korzystania z kart

ING Bank Śląski zapowiedział przerwę w dostępie do swoich usług w nocy z soboty na niedzielę od godz. 0.00 do 5.30 utrudniona będzie obsługa kart w systemie ING Business, korzystanie z usług powierniczych (e-Custody) oraz z części wniosków. Niemożliwe będzie wykonanie przelewu środków z rachunku karty kredytowej. Nie będą realizowane także operacje na kartach w bankowości elektronicznej.

Niedostępne będą również płatności kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, aktywowanie kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN, przypisywanie kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile oraz dodawanie kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Gamin Pay i Google Pay). Z kolei w sobotę 15 stycznia od godz. 8.00 do 20.00 niedostępny będzie moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

mBank zapowiedział problemy z bankowością online

W nocy z soboty 15 stycznia na niedzielę 16 stycznia od godz. 2.00 do 8.00 nie będzie można płacić kartą. Niemożliwe będzie także wypłacenie gotówki z bankomatu.

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 2.00 do 10.00 nie będzie działał serwis online banku oraz aplikacja mobilna. Tym samym nie będzie można także zapłacić online za zakupy w internecie ani zrealizować żadnej innej operacji.