Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nadchodzą zmiany. Użytkownicy popularnej platformy otrzymują ważne maile
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 24.05.2023 09:26

Nadchodzą zmiany. Użytkownicy popularnej platformy otrzymują ważne maile

Kobieta pracująca zdalnie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

O tym, że platforma streamingowa Netflix chce zmienić zasady dotyczące współdzielenia kont, wiedzieliśmy od dawna. Teraz do polskich użytkowników trafiają specjalne maile.

Zmiana zasad

Przedstawicielom platformy streamingowej Netflix od dłuższego czasu chodziło przede wszystkim o wyeliminowanie bardzo popularnej praktyki, polegającej na współdzieleniu kont. We wtorek, 23 kwietnia, Netflix poinformował, że rozpoczął wysyłanie maili do abonentów, którzy dzielą się dostępem do platformy z osobami spoza gospodarstwa domowego.

Koniec współdzielenia kont

Netflix od dłuższego czasu zapowiadał, że będzie eliminował dzielenie kont. Teraz platforma pokazała treść wiadomości adresowanej do abonentów, którzy zdecydowali się na udostępnienie swojego konta innym osobom.

Twoje konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu - w domu, poza domem czy na urlopie - i skorzystać z nowych funkcji, takich jak 'Przenieś profil' oraz 'Zarządzaj dostępem i urządzeniami”- informuje Netflix.

pl-PL.png
Fot. Netflix

Dodatkowa opłata

Platforma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i wyjaśnia, że za dopłatą w wysokości 9,99 zł za miesiąc, możliwe będzie dalsze udostępnianie dostępu do Netflixa osobie, z którą nie mieszkamy. By tego uniknąć, osoba, która do tej pory korzystała z naszego konta, może przenieść profil do opłacanego przez siebie abonamentu.

Tagi: Opłata