Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Klienci PKO BP muszą uważać. Od 1 czerwca wielkie zmiany
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 23.05.2023 21:46

Klienci PKO BP muszą uważać. Od 1 czerwca wielkie zmiany

PKO BP dementuje słowa Adama Glapińskiego
East News

Nie ma dobrych wieści dla klientów PKO Banku Polskiego. Od 1 czerwca bank zmienia wiele regulaminów kont i tabele opłat i prowizji.

Wielkie zmiany w PKO BP

Jedną z najważniejszych zmian jest redukcja ilości Kont za Zero. Dotychczas w ofercie było ich kilka - od teraz będzie tylko jedno dla wszystkich.

Jak podaje portal Interia.pl, oferta dla młodych również ulegnie zmianie. Od 1 czerwca będzie dostępne wyłącznie Konto dla Młodych - znika PKO Konto Pierwsze.

Ujednolicenie opłat

Zmiany obejmą również tabele opłat i prowizji. Tutaj klienci mogą częściowo odetchnąć - jak donosi Interia, wpłaty i wypłaty z bankomatów pozostaną darmowe.

O ile jednak rachunki w większości są darmowe, tak karty kredytowe i debetowe mają już ukryte kruczki. W przypadku Konta dla Młodych wystarczy wykonać dwie transakcje w miesiącu aby uniknąć opłaty za kartę.

Można otrzymać zwrot pieniędzy z ZUS. Czas na złożenie wniosku mija 1 czerwca.

Przede wszystkim cyfryzacja

W przypadku “Przejrzystej Karty Kredytowej” jest jednak ciekawiej. Z informacji Interii wynika, że w celu uniknięcia opłaty za kartę w miesiącu trzeba wykonać transakcje na min. 600 zł.

PKO BP wg Interii stawia przede wszystkim na cyfryzację. W placówkach pojawiają się już stanowiska samoobsługowe, zaś rola bankowości internetowej urosła do znacznego poziomu. Widać to m.in. po tym, że dostęp do bankowości internetowej wg danych Interii ma już 90 proc. klientów PKO.

Tagi: PKO BP