Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > W Polsce powstanie pierwsze w Europie centrum technologiczne Visa
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 23.05.2023 20:45

W Polsce powstanie pierwsze w Europie centrum technologiczne Visa

Visa logo
gov.pl

Ministerstwo Finansów informuje, że Visa uruchomi w Polsce nowoczesny Hub Technologiczny. Będzie to piąte tego typu centrum Visa na świecie i pierwsze w Europie.

Zatrudnienie znajdzie 1000 wysokiej klasy specjalistów

- To wyjątkowo dobra informacja, że Visa, wraz ze swoim unikatowym w skali świata doświadczeniem i know-how, wybiera spośród innych potencjalnych lokalizacji właśnie nasz kraj, budując tym samym pozycję Polski jako najlepszego miejsca realizacji inwestycji z branży nowych technologii - skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera Polska została wybrana na miejsce tej inwestycji między innymi ze względu wysokie kwalifikacje naszych pracowników z sektora IT, a także istotny zasób talentów na naszym rynku pracy.

Mamy ogromny potencjał, by przyciągać do naszego kraju wysoce innowacyjne inwestycje”- dodał premier.

- Gratuluję planów uruchomienia w Polsce nowego globalnego huba technologiczno-produktowego przez Visę, to będzie pierwszy taki ośrodek tej firmy w całej Europie Środkowo-Wschodniej; potwierdza to, że Polska jest znakomitym miejscem dla biznesu - skomentował inwestycję ambasador USA Mark Brzezinski.

Minister finansów komentuje

Minister Magdalena Rzeczkowska mówi, że rząd chce podtrzymywać atrakcyjność Polski na mapie potencjalnych inwestorów. 

“Zależy nam na ułatwieniu im współpracy z naszą administracją. Dlatego utworzyliśmy Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora, które obsługuje kluczowych inwestorów i udziela im wsparcia na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.”

Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora w Ministerstwie Finansów

Jak podaje MF w komunikacie Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora w Ministerstwie Finansów, we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, udziela przyszłemu inwestorowi wsparcia informacyjnego m. in. w zakresie ulg i zachęt podatkowych, a także szeroko pojętego polskiego systemu wsparcia inwestora.

- Planowana inwestycja będzie dotyczyła utworzenia strategicznego centrum technologicznego (TECH HUB), odpowiedzialnego m.in. za tworzenie nowych produktów, projektowanie rozwiązań IT w sektorze płatności cyfrowych oraz rozwój otwartej bankowości. Centrum będzie wpisywało się w globalny model rozwojowy inwestora, zakładający wykorzystanie potencjału talentów w naszym regionie i wprowadzenie innowacji na dużą skalę - czytamy na stronie MF.

Tagi: Inwestycje