Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Minister Moskwa: Utrzymanie mieszkania w Polsce jest bardzo tanie. Kiedyś radziła, że 17 stopni w domu jest zdrowe dla organizmu
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 13.07.2023 14:50

Minister Moskwa: Utrzymanie mieszkania w Polsce jest bardzo tanie. Kiedyś radziła, że 17 stopni w domu jest zdrowe dla organizmu

Minister Moskwa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W czwartek, 13 lipca, w czasie posiedzenia Sejmu, minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, podała dane Eurostatu dotyczące realizacji w Polsce programu "Czyste Powietrze”. Interia informuje, że przy okazji, ponownie odnosząc się do danych Eurostatu, stwierdziła, że utrzymanie mieszkania w Polsce "jest bardzo tanie”.

Sukces programu "Czyste Powietrze"

Minister klimatu i środowiska podała dane Eurostatu dotyczące realizacji w Polsce programu "Czyste Powietrze". Wyjaśniła, że w bieżącym roku jakość powietrza w Polsce jest lepsza, niż w roku ubiegłym. Zwróciła uwagę, że w ciągu zaledwie sześciu miesięcy złożono ok. 100 tys. wniosków, gdzie w całym 2022 r. złożono ich 158 tys.

Ponad 1,5 mln osób pobrało na telefon aplikacje z wirusem. Jeśli masz którąś z nich, natychmiast ją usuń

Utrzymanie mieszkania w Polsce

Jednak to nie sukces programu „Czyste Powietrze” wzbudził największe emocje zainteresowanych, a późniejsze słowa pani minister. Anna Moskwa wskazała, powołując się na raport Eurostatu, że utrzymanie mieszkania w Polsce "jest bardzo tanie"

„Ceny w Polsce w kategorii koszty związane z mieszkaniem na tle Unii Europejskiej są naprawdę niskie. Wszystkie te koszty stanowią 38,8 proc. średniej unijnej. Taniej jest tylko w Bułgarii”- dodała minister. 

Wskazała, że kategoria obejmuje takie koszty jak najem, remonty, czy rachunki za wodę, prąd i gaz. Bankier.pl podaje, że w tym samym raporcie Polska była w czołówce państw z najmocniejszym wzrostem wydatków w ujęciu rocznym.

W tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć, że goszcząc w programie “Gość Wydarzeń w Polsat News”, Anna Moskwa zapytana o to, jak radzi sobie z drożyzną, odpowiedziała, że w jej lokalnym sklepie ceny się nie zmieniły.

"W domu mam 17 stopni"

Jak się okazuje, to nie jedyny przypadek, kiedy minister klimatu i środowiska udzielała porad Polakom. We wrześniu ubiegłego roku na antenie Radia ZET powiedziała, że każde gospodarstwo domowe powinno zrobić sobie "rachunek sumienia" i przyjąć "program oszczędzania”. „Obniżyłam temperaturę w domu - w przestrzeniach wspólnych mamy 17 stopni, a tych częściej użytkowanych 19 stopni” - wyjaśniła Anna Moskwa, dodając, że to zdrowe dla organizmu.

Tagi: mieszkanie