BiznesINFO.pl
pixabay, jarmoluk

pixabay, jarmoluk

Millennium Bank Hipoteczny może rozpocząć działalność. Jest zgoda KNF

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

KNF wydała zgodę na rozpoczęcie działalności Millennium Banku Hipotecznego. Nowy podmiot w sektorze bankowości rozpocznie działalność już w połowie czerwca.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy Millennium Bank Hipoteczny rozpocznie działalność

  • Na co pozwoli jego działalność

Millennium Bank Hipoteczny zatwierdzony

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dn. 20 maja 2021 r. wydała zgodę na rozpoczęcie działalności Millennium Banku Hipotecznego. Bank Millennium poinformował, że nowy podmiot w sektorze będzie spółką akcyjną, a jego siedziba będzie mieściła się w Warszawie.

Millennium Bank Hipoteczny rozpocznie działalność operacyjną 16 czerwca 2021 r. Jak podkreślono w komunikacie, w innym przypadku utraciłby moc otrzymanego zezwolenia. Kapitał zakładowy spółki wynosi 40 mln złotych.

W zarządzie Millennium Banku Hipotecznego zasiądą trzy osoby: Agata Chrzanowska, Adam Berent i Artur Kulesza. Prezesem zarządu została Agata Chrzanowska, natomiast obaj panowie odpowiednio pełnią funkcję członka zarządu ds. ryzyka oraz ds. finansów, operacji i IT.

Prezes Millennium Banku Hipotecznego powiedziała, że jest niezwykle zadowolona z rozpoczęcia działalności spółki. Dzięki spółce cała grupa Millennium otrzyma szansę na dostęp do finansowania aktywów przy pomocy listów zastawnych.

Z kolei Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium powiedział, że dzięki nowopowstałej spółce, grupa chce utrzymać swoją silną pozycję w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych. Zdaniem prezesa Banku Millenium, zgoda KNF jest potwierdzeniem zaufania regulatora rynku do podmiotu.

Bank Millennium w I kwartale 2021 r. udzielił kredytów hipotecznych na kwotę 2,2 mld złotych, a to oznacza 14,6 proc. udziału w sektorze kredytów hipotecznych sektora bankowego w Polsce.

Podobne instytucje już od dłuższego czasu funkcjonują w Pekao, mBanku, PKO BP i ING. Santander również chciał stworzyć podmiot na podobnych zasadach, ale ostatecznie wstrzymał prace.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >

Finanse

Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych

Czytaj więcej >