BiznesINFO.pl
mBank zmienia limity. Klienci muszą być przygotowani.

Obraz Krzysztof Dzwonek z Pixabay

mBank zmienia limity na przelewy ekspresowe i Blik

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

mBank opublikował komunikat prasowy, w którym informuje swoich klientów o zmianach limitów dla przelewów ekspresowych oraz BLIK. Klienci mogą być zadowoleni, bowiem limity pójdą w górę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy zmiany wejdą w życie

  • Ile wyniosą limity dla przelewów ekspresowych i BLIK

  • Jakie jeszcze zmiany szykuje mBank dla swoich klientów

mBank zmienia limity

mBank w komunikacie prasowym poinformował o zmianach w przelewach ekspresowych oraz BLIK. Wprowadzone zmiany dotyczą limitu kwotowego oraz ilościowego w przypadku przelewów ekspresowych oraz limitu kwotowego w przypadku BLIK.

"Maksymalna kwota jednorazowego przelewu wyniesie 10 000 zł (teraz 5 000 zł). Dodatkowo jednego dnia wykonasz 3 przelewy ekspresowe (o jeden więcej niż obecnie)" - informuje mBank.

Wśród zmian, które wdraża mBank, pojawia się jednak pewne ograniczenie. Przelew ekspresowy można zlecić tylko i wyłącznie w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej.  Klienci nie będą mogli już wystosować takiej dyspozycji w placówce banku lub na infolinii.

System Express Elixir to specjalna platforma umożliwiająca klientom mBanku wykonanie przelewów międzybankowych w czasie rzeczywistym. Lista banków obsługujących Express Elixir dostępna jest na stronie mBanku.

mBank wprowadza zmiany

"Zmienił się również limit kwotowy na przelewy BLIK. Maksymalna kwota jednorazowego wyniesie 1 000 zł (wcześniej 500 zł)" - podaje mBank.

Jednocześnie nie jest to jedyna zmiana, o której poinformował mBank. W innym komunikacie podano, że 1 marca zamknięta zostanie większość Punktów Usług Maklerskich Biura maklerskiego.

Do dyspozycji klientów pozostanie jedynie placówka przy ul. Prostej 18 w Warszawie.

mBank na polskim rynku obecny jest od 1986 r., a obecnie jest 4. największym bankiem w Polsce. Bank posiada 2,2 mln aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Koszty pozaodsetkowe kredytów

Finanse

Polacy masowo biorą pożyczki. Takiego wyniku nie było od 5 lat

Czytaj więcej >
US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP) / AFP)

Finanse

Donald Trump oraz jego dzieci oskarżeni o masowe oszustwa. Grozi im gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Od Nowego Roku na terenie UE zakaz wprowadzania m.in. plastikowych sztućców

Finanse

5 mld euro dla Ukrainy. Ministrowie UE wyrazili zgodę

Czytaj więcej >

Finanse

Soboń: Samorządy powinny jak najszybciej wypłacać dodatek węglowy

Czytaj więcej >

Finanse

Tarcza 1000 plus. Rząd szykuje nowy dodatek dla odbiorców ciepła

Czytaj więcej >

Finanse

Marszałek Sejmu: Rząd nie jest odpowiedzialny za wysokie ceny prądu oraz wysoką inflację

Czytaj więcej >