Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Marzenie stało się rzeczywistością. Bilety na pociąg za 1 zł, są warunki
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 08.02.2024 19:41

Marzenie stało się rzeczywistością. Bilety na pociąg za 1 zł, są warunki

Pociąg Kolei Małopolskich
Autorstwa Andrzej Otrębski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70831027

Start kolejnych turnusów ferii zimowych jest także doskonałą okazją dla niektórych przewoźników kolejowych do wprowadzenia specjalnych ofert. Od 10 lutego przez dwa tygodnie pociągi będą dostępne prawie za darmo dla dzieci i młodzieży w jednym z województw.

Dwa tygodnie wypoczynku

Kończący się drugi tydzień lutego oznacza, że już za kilka dni do szkół wrócą uczniowie z trzeciej tury ferii zimowych. Mowa tu o województwach łódzkim, śląskim, podkarpackim, lubelskim oraz pomorskim.

Jednocześnie wystartuje ostatnia runda ferii zimowych w kraju. Jak podaje serwis podroze.wprost.pl, z tej okazji woj. małopolskie postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży. Chodzi nie tylko o mieszkających na co dzień w województwie, ale również o tych wypoczywających.

Koniec z drobnymi w sklepach? W Unii Europejskiej szykują się zmiany

Bilet za złotówkę

Specjalna oferta dla dzieci i młodzieży będzie obowiązywać we wszystkich pociągach regionalnych, kursujących na terenie województwa małopolskiego. Na liście znalazły się Koleje Małopolskie (razem z liniami dowozowymi), Polregio oraz Koleje Śląskie (tylko na terenie Małopolski oraz na odcinku między Trzebinią a Katowicami).

Z regulaminu oferty “Małopolski bilet na ferie” wynika, że z promocji mogą skorzystać dzieci i młodzież, które są w wieku od 4 lat w górę i nie ukończyły jeszcze szkoły ponadpodstawowej. Przysługuje im bilet sieciowy, uprawniający do poruszania się wspomnianymi środkami transportu do końca dnia, w którym został zakupiony. Co najważniejsze, kosztuje on tylko 1 zł.

Konieczne uprawnienia

Do skorzystania z biletu potrzebne jest jednak potwierdzenie uprawnień do niego. W przypadku dzieci, które mają za sobą 4 urodziny, ale nie rozpoczęły jeszcze rocznego przygotowania przedszkolnego, rodzice muszą posiadać oświadczenie o wieku dziecka. Z kolei uczniowie muszą posiadać ważną legitymację szkolną lub inny dokument uprawniający do zniżek.

źródło: podroze.wprost.pl/kolejemalopolskie.com.pl

ZOBACZ TAKŻE: Ulga podatkowa dla dawców krwi. Ile możesz zyskać?