LPG tanieje, benzyna i ropa do góry
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 25 Grudnia 2019

Użytkownicy LPG dostali prezent na święta, autogaz niespodziewanie tanieje. Benzyna i ropa gorzej

Paliwa na stacjach lekko podrożały tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Więcej zapłacimy zarówno za benzynę jak i za ropę. Niespodzianką stała się jednak cena gazu LPG, która po ostatnich ciągłych wzrostach nagle lekko spadła.

Kierowcy wlewający do swoich baków benzynę bezołowiową muszą zapłacić za litr paliwa aż o 10 groszy więcej niż rok temu. Więcej płacimy także za ropę, staniał natomiast gaz LPG, co może być nadzieją dla użytkowników tego typu paliwa, ponieważ ostatnimi miesiącami cena autogazu szła jedynie w górę.

LPG niespodziewanie tanieje

Eksperci z portalu e-petrol, uznali, że nagła obniżka cen gazu jest dość niespodziewana. Gaz notuje bowiem ostatnio jedynie wzrosty cen. Choć cena gazu spadła nieznacznie, bowiem średnio zapłacić teraz trzeba 2,38 zł/l, czyli jedynie o 1 grosz mniej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu, to nagły spadek może być dobrym omenem dla jego użytkowników.

Użytkownicy autogazu najtaniej zatankują w województwach zachodniopomorskim i lubuskim, gdzie LPG kosztuje średnio 2,33 zł na litr. Najwięcej zapłacić będą musieli za to mieszkańcy województwa małopolskiego, gdzie litr LPG kosztuje 2,45 zł.

Cena ropy i benzyny idzie do góry

W informacji opublikowanej przez Bankier.pl. wynika, że ceny benzyny Pb95 i ropy wzrosły o 2 grosze względem poprzedniego wygodnia i wynoszą 4,96 oraz 5,09 zł za litr. To małe podwyżki względem poprzedniego tygodnia, jednak w porównaniu z poprzednimi świętami, podwyżka jest już znaczna.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News