BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Użytkownicy LPG dostali prezent na święta, autogaz niespodziewanie tanieje. Benzyna i ropa gorzej

25 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Paliwa na stacjach lekko podrożały tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Więcej zapłacimy zarówno za benzynę jak i za ropę. Niespodzianką stała się jednak cena gazu LPG, która po ostatnich ciągłych wzrostach nagle lekko spadła.

Kierowcy wlewający do swoich baków benzynę bezołowiową muszą zapłacić za litr paliwa aż o 10 groszy więcej niż rok temu. Więcej płacimy także za ropę, staniał natomiast gaz LPG, co może być nadzieją dla użytkowników tego typu paliwa, ponieważ ostatnimi miesiącami cena autogazu szła jedynie w górę. 

LPG niespodziewanie tanieje 

Eksperci z portalu e-petrol, uznali, że nagła obniżka cen gazu jest dość niespodziewana. Gaz notuje bowiem ostatnio jedynie wzrosty cen. Choć cena gazu spadła nieznacznie, bowiem średnio zapłacić teraz trzeba 2,38 zł/l, czyli jedynie o 1 grosz mniej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu, to nagły spadek może być dobrym omenem dla jego użytkowników. 

Użytkownicy autogazu najtaniej zatankują w  województwach zachodniopomorskim i lubuskim, gdzie LPG kosztuje średnio 2,33 zł na litr. Najwięcej zapłacić będą musieli za to mieszkańcy województwa małopolskiego, gdzie litr LPG kosztuje 2,45 zł. 

Cena ropy i benzyny idzie do góry 

W informacji opublikowanej przez Bankier.pl. wynika, że ceny benzyny Pb95 i ropy wzrosły o 2 grosze względem poprzedniego wygodnia i wynoszą 4,96 oraz 5,09 zł za litr. To małe podwyżki względem poprzedniego tygodnia, jednak w porównaniu z poprzednimi świętami, podwyżka jest już znaczna.

Tagi:

gaz

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >