LPG tanieje, benzyna i ropa do góry
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 25 Grudnia 2019

Użytkownicy LPG dostali prezent na święta, autogaz niespodziewanie tanieje. Benzyna i ropa gorzej

Paliwa na stacjach lekko podrożały tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Więcej zapłacimy zarówno za benzynę jak i za ropę. Niespodzianką stała się jednak cena gazu LPG, która po ostatnich ciągłych wzrostach nagle lekko spadła.

Kierowcy wlewający do swoich baków benzynę bezołowiową muszą zapłacić za litr paliwa aż o 10 groszy więcej niż rok temu. Więcej płacimy także za ropę, staniał natomiast gaz LPG, co może być nadzieją dla użytkowników tego typu paliwa, ponieważ ostatnimi miesiącami cena autogazu szła jedynie w górę.

LPG niespodziewanie tanieje

Eksperci z portalu e-petrol, uznali, że nagła obniżka cen gazu jest dość niespodziewana. Gaz notuje bowiem ostatnio jedynie wzrosty cen. Choć cena gazu spadła nieznacznie, bowiem średnio zapłacić teraz trzeba 2,38 zł/l, czyli jedynie o 1 grosz mniej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu, to nagły spadek może być dobrym omenem dla jego użytkowników.

Użytkownicy autogazu najtaniej zatankują w województwach zachodniopomorskim i lubuskim, gdzie LPG kosztuje średnio 2,33 zł na litr. Najwięcej zapłacić będą musieli za to mieszkańcy województwa małopolskiego, gdzie litr LPG kosztuje 2,45 zł.

Poszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych krokówPoszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych krokówCzytaj dalej

Cena ropy i benzyny idzie do góry

W informacji opublikowanej przez Bankier.pl. wynika, że ceny benzyny Pb95 i ropy wzrosły o 2 grosze względem poprzedniego wygodnia i wynoszą 4,96 oraz 5,09 zł za litr. To małe podwyżki względem poprzedniego tygodnia, jednak w porównaniu z poprzednimi świętami, podwyżka jest już znaczna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News