Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Loteria dla zaszczepionych ma przekonać Polaków. Do wygrania nawet 1 mln zł
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:19

Loteria dla zaszczepionych ma przekonać Polaków. Do wygrania nawet 1 mln zł

pixabay, Fz
pixabay, Fz

Loteria dla zaszczepionych to nowa inicjatywa rządu Zjednoczonej Prawicy. Michał Dworczyk, szef KPRM zapowiada, że do wygrania są atrakcyjne nagrody. Kto się załapie na pieniądze w ramach loterii dla zaszczepionych?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie przewidziano nagrody dla zaszczepionych

  • Co ma na celu loteria dla zaszczepionych

  • Jak rząd chce pomóc seniorom

Loteria dla zaszczepionych nowym pomysłem rządu

Podczas gdy inne rządy stawiają na kampanie informacyjne w kwestii szczepień przeciwko COVID-19, w Polsce plan jest zgoła inny. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, zaprezentował pomysły polskiego rządu na promocję programu szczepień.

Rząd planuje uruchomienie loterii dla zaszczepionych, nagrody dla gmin oraz szczepienie seniorów w domach. Minister w KPRM zapowiedział, że pierwsza gmina w Polsce, której uda się zaszczepić min. 70 proc. dorosłych mieszkańców, wygra 100 tys. złotych.

Rząd stawia na stary podział administracyjny, dlatego 49 gmin, które zaszczepią najwięcej swoich mieszkańców, wygrają 1 mln złotych. Dodatkowy milion czeka na tę, która zaszczepi najwięcej populacji.

Loteria dla zaszczepionych przynętą dla Polaków

Loteria dla zaszczepionych ruszy już 1 lipca br. i powstanie we współpracy z Totalizatorem Sportowym. Do loterii będą mogły dołączyć nawet samorządy. Jak informuje Kancelaria Premiera, co 2000 osoba przystępująca do loterii wygra 500 zł każdego dnia, a każdy uczestnik ma, aż cztery szanse na wygraną.

Co więcej, co tydzień są do wygrania hulajnogi elektryczne i vouchery, a dwie nagrody będą opiewać na 50 tys. złotych. Loteria dla zaszczepionych przewiduje samochody hybrydowe do wygrania co miesiąc oraz dwie nagrody po 100 tys. złotych.

W finale przewidziano dwie nagrody o wartości 1 mln złotych oraz samochody hybrydowe. Przewidziano także szczepienia dla seniorów w domach. Samorządy będą musiały skontaktować się z taką osobą, a w akcji pomagać będą strażacy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]