Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > LOT znowu zaskakuje. Rewolucja na pokładach samolotów
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.09.2023 14:15

LOT znowu zaskakuje. Rewolucja na pokładach samolotów

Samolot PLL LOT
Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły pójść krok dalej w rewolucji na pokładach samolotów. Do szklanek i kieliszków teraz dołączą porcelanowe talerze oraz całkowicie nowe menu.

Zmiany na pokładzie samolotów LOTu

Pierwsze zmiany weszły w życie już jakiś czas temu. Jak wynika z informacji portalu money.pl, w sierpniu pasażerowie w klasach biznes oraz ekonomicznej premium mogli skorzystać z dosłownej rewolucji.

Do użytku pasażerów przekazano zupełnie nowe szklanki i kieliszki. Wyprodukowała je firma Krosno Glass. Nie była to jedyna zmiana - pasażerowie z klasy biznes otrzymywali również kosmetyczki z akcesoriami podróżnymi przygotowane przez polską markę Phenomé.

Zupełnie nowe menu

Teraz wdrażana jest druga część rewolucji na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Jak podaje money.pl, w jej wyniku pasażerowie będą mogli wybierać dania z nowego menu pokładowego.

Przede wszystkim jednak, dania będą podawane z prawdziwą porcelanową zastawą, składającą się m.in. z filiżanki do kawy, talerzyka na przystawkę czy talerza do dania głównego. Zastawę dostarcza hiszpański Kaelis Group, zaś talerz do dania głównego pochodzi z Zakładów Porcelany Stołowej Karolina.

Zmieniony układ foteli

W samolotach zajdą również zmiany w ustawieniu foteli w klasie biznes. Money.pl podaje, że dotychczas w każdym rzędzie było dostępnych sześć foteli - po zmianach liczba ta zmniejszy się do czterech, co poprawi komfort poruszania się pasażerów po pokładzie. Zapowiedziano również podobne zmiany w pozostałych klasach - ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Opisywane zmiany w ustawieniu foteli dotyczą przede wszystkim samolotów Boeing 787 Dreamliner, które obsługują rejsy długodystansowe (m.in. do USA czy Japonii). Pozostałe zmiany, jak menu czy zastawa z porcelany, dotyczą wszystkich rejsów - również tych krótkodystansowych.

Tagi: LOT Lotnictwo