Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lekarze ostrzegają zaszczepionych. Przebywanie na słońcu może być niebezpieczne
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.06.2021 02:00

Lekarze ostrzegają zaszczepionych. Przebywanie na słońcu może być niebezpieczne

Lekarze ostrzegają
Biznes Info

Włoski dermatolog, dr Lucia Fania apeluje o niewystawianie się na działanie słońca po szczepionce lub przejściu COVID-19. Wszystko przez możliwe zmiany skórne.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego słońce może źle działać na zaszczepionych i ozdrowieńców

  • W jaki sposób chronić skórę

Zaszczepieni pod ostrzałem słońca

Choć świat o koronawirusie dowiedział się niemal 1,5 roku temu, choroba wciąż jest stosunkowo nowa i niewiele o niej wiadomo. Wiele wątpliwości dotyczy także przeciwkoronawirusowych szczepionek.

Jak informuje portal medonet.pl, we Włoszech wystartowała kampania dotycząca ochrony skóry przed słońcem, która skierowana jest głównie do ozdrowieńców oraz zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Włoski periodyk Libero" cytuje dr. Luca Fanię dermatologa z kliniki dermatologicznej IDI Farmaceutici tłumaczącego, że słońce może powodować zmiany skórne. Wymienia takie choroby jak wysypkę rumieniowo-grudkową i wysypkę rumieniowo-pęcherzykową.

Zaszczepieni muszą chronić skórę

Lekarz wskazuje także na inne choroby, np. pokrzywkę oraz tzw. covidowe ramię. Jest to zaczerwienienie ramienia tworzące pozbawioną bólu ranę. Ekspert radzi, aby osoby z tego grona nie wystawiały się na działanie promieni słonecznych. Zaleca brak opalania się przez kilka tygodni, a w późniejszym etapie stopniowe dawkowanie słońca z użyciem filtrów. Warto pamiętać, że kremy z filtrem powinny towarzyszyć nam codziennie, a nie tylko na plaży. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów z dobrym składem, a jednocześnie z różnej półki cenowej.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]