Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Kurs euro runął. Złoty coraz silniejszy
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 04.03.2020 01:00

Kurs euro runął. Złoty coraz silniejszy

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Kurs euro drastycznie spada

3 marca 2020 r. odbyło się niezaplanowane posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku Fed znacząco obniżył stopę funduszy federalnych o 50 pb. Decyzja została podjęta w ramach działań zapobiegawczych wobec konsekwencji ekonomicznych, jakie niesie koronawirus. Jak podaje portal bankier.pl, decyzja banku centralnego Stanów Zjednoczonych była dużym rozczarowaniem dla Wall Street. Ale polski złoty zareagował modelowo i umocnił się względem euro i dolara. Kurs euro już dawno nie był tak niski.

Kurs euro nie do poznania

W środę, 4 marca rano kurs euro wynosił 4,2906zł, co daje wynik o niemal jeden grosz mniej niż poprzedniego dnia. Tym samym będzie to trzeci dzień pod rząd, kiedy złoty umacnia się względem euro. Od szczytu, jaki nastąpił w piątek 28 lutego kurs euro spadł już o ponad 4 grosze, a w poprzednich dwóch tygodniach podniósł się aż o 10 groszy.

Ale nie tylko kurs euro pikuje. Znaczną obniżkę zalicza także dolar amerykański, dla którego to już piąta sesja z rzędu z ujemnym wynikiem - wynika z danych bankier.pl. W środę rano kurs dolara kształtował się na poziomie 3,8372 zł, a to daje wynik o niemal 12 groszy niższy niż w poprzednim tygodniu.

Nie tylko kurs euro. Główne waluty upadają

Także kurs franka szwajcarskiego spada. Wynik na poziomie 4,0220 zł jest najniższym od 21 lutego. Poniżej progu pięciu złotych plasuje się natomiast funt szterling. Kurs brytyjskiej waluty w środę rano kosztował 4,92 zł po obniżce o 1,5 grosza. Ostatnie siedem dni to dla funta spadek aż o 23 grosze, co było wynikiem bliskim styczniowego minimum na poziomie 4,90 zł.