Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Kupił zdrapkę za 10 zł, zarobił 200 tys. Dwie wygrane w Lotto w jednym dniu
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 19.12.2023 18:17

Kupił zdrapkę za 10 zł, zarobił 200 tys. Dwie wygrane w Lotto w jednym dniu

lotto-mezczyzna-kupon-losowanie
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Jakie jest prawdopodobieństwo, że ciągu jednego dnia, w jednym punkcie, uda się zdobyć dwie główne nagrody w Lotto? Zapewne niewielkie, ale to nie znaczy, że niemożliwe. Dowodem na to jest historia z poniedziałku 18 grudnia. Okazuje się, że dwie zdrapki zakupione w jednej z kolektur w Rzeszowie przyniosły prawdziwą fortunę. Gdzie znajduje się to “szczęśliwe miejsce” i jakie kwoty były do wygrania?

Wystarczyły 24 godziny. W tym punkcie padły dwie główne wygrane w Lotto

Chodzi o punkt sprzedaży losów Lotto znajdujący się przy ul. Ofiar Katynia 15. To właśnie tu zakupiono wczoraj  dwie zdrapki, które doprowadziły do głównych wygranych. "Szczęśliwe linie" kosztowały gracza zaledwie 3 zł, a "Świąteczny kalendarz" – 10 zł. Ten wydatek zdecydowanie się opłacił. W pierwszym przypadku wygrana wyniosła 36 tys. zł, a w drugim aż 200 tys. zł. W rezultacie gracz z Rzeszowa zdobył ostatnią główną wygraną w tegorocznej edycji "Świątecznego kalendarza". W poprzednim roku ta sama kwota trafiła do mieszkańca małopolskiej Bochni.

Oczywiście tyle pieniędzy nie trafia “na czysto” do rąk zwycięzcy. Organizator przedsięwzięcia musi potrącić z kwoty wygranej 10 proc. podatku i zapłacić go skarbówce.

Zacznie się w środę. Polacy ruszą do Dino, wielkie obniżki przed świętami Polacy oszukują na ogromną skalę. Ruszyły masowe kontrole

Rekord w Lotto w Rzeszowie padł w tym roku

Przypomnijmy, iż “szczęśliwy” los w Rzeszowie zakupiono w kwietniu br. przy ul. Staromiejskiej 3. Dzięki skreśleniu liczb 12, 20, 23, 27, 34 i 35 gracz wygrał wówczas 9 468 805,30 zł.

Lotto zachęca do specjalnych bonusów. Trzeba się pospieszyć

Na swojej stronie internetowej Lotto informuje, że gracze mogą zgarnąć specjalny bonus. W tym celu trzeba dziś lub jutro zagrać w Gierki Kasa od Mikołaja lub Gwiazdki bądź Bombki lub Błyskotki. Przy trzykrotnym zagraniu za stawkę 10 zł gracz odbierze 6 zł bonusu, a przy 3 razach za 20 zł należy się 12 zł bonusu.