BiznesINFO.pl

Pxhere

Koronawirus spowodował wzrost jednej usługi. Ludzie ustawiają się niemal w kolejkach

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Wyraźny wzrost zabiegów w dobie koronawirusa

O rosnącym zainteresowaniu zabiegami w klinikach medycyny estetycznej w dobie koronawirusa mówi dr Andrzej Sankowski, chirurg plastyczny. Okazuje się osób, które w ostatnich miesiącach zdecydowały się na operacje jest nawet kilkadziesiąt procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. - Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, to faktycznie, od jakiegoś czasu widać zwiększone zainteresowanie - mówi w rozmowie  Money.pl dr Sankowski. 

Z czego to wynika? Specjaliści zwracają uwagę, że chociażby z faktu, iż wciąż wiele firm daje możliwość pracy zdalnej, co ma znaczenie w przypadku tego rodzaju zabiegów, gdyż wiążą się one często z domową rekonwalescencją. Inna sprawa, że nadal wiele osób wstydzi się takich zabiegów a co za tym idzie nie chce pokazywać się w pracy po zmianie wyglądu. W sytuacji jednak gdy istnieje możliwość pracy w domu ten problem w naturalny sposób znika, bo przed nikim nie trzeba tłumaczyć widocznych zmian. 

Operacja zamiast wakacji?

Dr Sankowski zwraca uwagę również na fakt, iż w ostatnich tygodniach wzrosło zainteresowanie bardziej skomplikowanymi i kosztownymi operacjami jak np. powiększanie biustu. Chirurg sugeruje, że wiele osób chce w ten sposób zrekompensować sobie brak wakacji w tym roku.  - Wiele osób rezygnuje z letnich wyjazdów za granicę, a wielu z powodu epidemii w ogóle nie jedzie na wakacje. I są tacy, którzy uważają, że to doskonały moment na planowaną przez wiele lat operację. A pieniądze, które miały pierwotnie zostać przeznaczone na urlop, wydają właśnie na chirurgię plastyczną - tłumaczy dr Sankowski. 

Chirurg wskazuje jednak i drugą stronę medalu, czyli odwoływanie zaplanowanych wcześniej zabiegów, czego najpewniej powodem jest pogorszenie się sytuacji finansowej. 

Zwiększone zainteresowanie chirurgią plastyczną - jak podaje za BBC Money.pl - odnotowano w ostatnim czasie również m.in. w USA, Japonii, czy Australii.

Tagi:

Koronawirus

Podobne artykuły

Polska i Świat

Emerytura Marka Piekarczyka wynosiła 7,77 zł. Po podwyżce jest niewiele lepiej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe 500 plus dla pracujących. Zamiast waloryzacji świadczenia
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się przełom na rynku mieszkaniowym. Cena transakcji jawna dla każdego
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na drogach. Przejedziesz za szybko i urządzenia Cię namierzą, mandat też dostaniesz kosmiczny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Drożyzna. Nie tylko w Polsce mają jej dość
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mężczyzna płacił za zakupy pieniędzmi, które sam wydrukował. Teraz czeka go surowa kara
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]