BiznesINFO.pl
Kontrole w całej Polsce. Policji pomaga wojsko

Piotr Molecki/East News

Kontrole trwają w całej Polsce. Do akcji dołączyli żołnierze

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Kontroli jest tak wiele, że zaczyna brakować osób. Policji w przeprowadzaniu kontroli obostrzeń zaczęło pomagać Wojsko Obrony Terytorialnej. Pod lupę brane są między innymi siłownie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego policja przeprowadza kontrole razem z wojskiem

  • Czego dotyczą kontrole

  • Komu grozi więzienie

Kontrole policji

Policja w związku z wprowadzanymi przez rząd obostrzeniami ma pełne ręce roboty. Tylko wczoraj policja skontrolowała 2394 siłowni i klubów fitness, 1294 restauracje i 595 obiektów świadczących usługi hotelarskie, podaje RMF FM.

W związku z takim nawałem pracy, w kontrolach zaczęło pomagać Wojsko Obrony Terytorialnej. Widok inspektora sanepidu lub policjanta w asyście żołnierza WOT stał się już normą.

- Jednym z głównych zadań WOT jest zwalczanie klęsk żywiołowych i likwidacja ich skutków, a także ochrona zdrowia i życia ludności oraz udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Zadania te wynikają z misji formacji... Misja i terytorialny charakter WOT jest zbieżna z misją i zakresem działań policji, dlatego naturalną rzeczą jest współdziałanie i wzajemne wsparcie - podkreślił dowódca WOT.

Siłownie pod lupą

Kontrole najczęściej dotyczą siłowni i klubów fitness. Ostatnio jedna z takich kontroli we Wrocławiu zakończyła się wnioskami o ukaranie do sądu. Mowa o dwóch wrocławskich siłowniach znajdujących się na Starym Mieście i rejonie Bielan Wrocławskich. W pierwszej z nich znajdowało się 8 osób, a w drugiej aż 18. Sporządzono łącznie 19 wniosków o ukaranie.

- Natomiast z osobami, które zarządzały obiektami, wykonano czynności mające na celu zebranie materiału dowodowego w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 § 1 Kodeksu karnego - tłumaczył w rozmowie z Gazetą Wrocławską asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Mandaty za brak maseczek

Intensywne kontrole przeprowadzano również w Krakowie. Tamtejsi policjanci nałożyli w czasie świąt 73 mandaty karne i skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, podaje portal Dziennik Polski. 

Również na drogach funkcjonariusze zebrali swoje żniwo. Za łamanie przepisów w ruchu drogowym nałożono na kierowców 92 mandaty, a pięciu z nich straciło prawo jazdy.

Ukarane zostały także osoby łamiące obowiązek noszenia maseczek. Funkcjonariusze przeprowadzili również kontrole w punktach gastronomicznych, sklepach, stacjach paliw, etc. Łącznie skontrolowano 44 miejsca.

Tagi:

PolicjaWojsko Polskie

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Szykuje się nowe świadczenie. Dostaną rodziny poległych mundurowych

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ceny chleba i smakołyków w cukierniach już niedługo powinny się znacząco obniżyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Chciała zaadoptować kota. W efekcie straciła 760 tys. dolarów

Czytaj więcej >
Śmieciarka we Wrocławiu uprowadzona

Polska i Świat

Zmowa przetargowa firm wywożących śmieci. Zapłacą gigantyczną karę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka ledwo zipie. Nawet za Jelcyna dane nie były tak katastrofalne

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Prezes oraz pracownicy banku podejrzani o kradzież 55 mln zł

Czytaj więcej >