Obraz Khusen Rustamov z Pixabay
xusenru / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Lutego 2020

Komornik wystawi rachunek na 4,93 zł. Potem stracisz tysiące złotych

Komornik to kolejny zawód, który wykorzystują do oszustw przestępcy. Osoby podające się za komorników rozsyłają wiadomości SMS z informacją o rzekomym zadłużeniu, które wynosi “tylko” 4,93 zł. Wykonując polecenia oszustów można stracić znacznie więcej.

Komornik - nowa metoda oszustów

Tym razem oszuści i złodzieje próbują wykraść nasze poufne dane metodą na komornika. Przestępcy wysyłają SMS-y z informacją o rzekomym długu na małą sumę - 4,93 zł. Widząc tak niewielką kwotę łatwo można pomyśleć o tym, by szybko spłacić taką małą sumę i mieć to z głowy. I tu tkwi haczyk.

Uważaja fałszywe SMS-y od komornika

W rzeczywistości to po prostu kolejny podstęp i próba kradzieży danych i tożsamości. A konsekwencje mogą być bardzo poważne. Złodzieje, mając takie dane jak PESEL czy numer dowodu osobistego mogą brać pożyczki i kredyty, z których bardzo trudno jest się wygrzebać. Poza tym mogą też po prostu wyczyścić konta. Niedawno w mediach głośno było o mężczyźnie, który stracił ponad 18 tys. zł, bo wpadł w SMS-ową pułapkę oszustów.

Bardzo ważna zmiana dla kierowców. Teraz dowiesz się znacznie więcej o samochodzie, który chcesz kupićBardzo ważna zmiana dla kierowców. Teraz dowiesz się znacznie więcej o samochodzie, który chcesz kupićCzytaj dalej

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed fałszywymi komornikami

Krajowa Rada Komornicza wystosowała komunikat, w którym ostrzega przed kolejną falą fałszywych wiadomości o rzekomym zadłużeniu. Osoba bądź osoby podszywające się pod komorników lub organy samorządu komorniczego rozsyłają wiadomości o następującej treści:

oszustwo na komornika

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

- Wiadomości te stanowią w istocie usiłowanie wyłudzenia. Pod żadnym pozorem nie należy klikać żadnych odnośników, otwierać załączników w wiadomości, ani nie podejmować żadnych aktywności, które ta wiadomość może sugerować (np. logowanie się na innych stronach, instalację oprogramowania, ‘certyfikatu bezpieczeństwa’, itp.) - czytamy w komunikacie Krajowej Rady Komorniczej.

Instytucja zaleca zachowanie szczególnej ostrożności oraz ograniczonego zaufania w stosunku do wiadomości sms od nieznanych nadawców i zachęca do tego, aby o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadamiać organy ścigania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kilka tygodni temu wybudowali plażę za 100 tys. Teraz zrównali ją z ziemią
  2. Szykuje się rewolucja w walce z rakiem? Naukowcy dzielą się najnowszym odkryciem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News