BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kim Dzong Un reaguje na olbrzymią klęskę głodu w Korei Północnej. Będzie hodował łabędzie
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:27

Kim Dzong Un reaguje na olbrzymią klęskę głodu w Korei Północnej. Będzie hodował łabędzie

Kim Dzong Un
wikimedia

Głód w Korei Północnej jest tak dotkliwy, że przywódca kraju Kim Dzong Un musiał podjąć radykalne kroki. Oprócz głodu komunistyczny reżim zmaga się z chorobami i brakami artykułów przemysłowych, przy okazji nie przyjmując szczepionek oferowanych m.in. przez Chiny i Rosję.

Wywiad Korei Południowej dotarł do planów sąsiedniego reżimu. Korea Północna zamierza całkowicie poświęcić się rolnictwu i zabezpieczyć cały zebrany ryż. Koreańczycy liczą jednak na dobre zbiory, z powodu słonecznego roku.

Korea Północna będzie hodować łabędzie do jedzenia

Telewizja północnokoreańska podała także, że władze kraju podjęły decyzję o hodowli ozdobnych łabędzi czarnych w celach konsumpcyjnych. Łabędzie mają być zjadane, aby zapobiec grożącej klęsce głodu. Telewizja miała zachwalać walory mięsa łabędziego, jak bardzo pysznego.

Fatalną sytuację widać również w medycynie. Niedobory lekarstw mają być powodem epidemii tyfusu, który niedługo może grozić Korei. Władze nie zgłosiły ani jednego przypadku koronawirusa w całym państwie. Zamknięcie granic i mniejszy przepływ produktów na całym świecie z powodu koronawirusa doprowadził również do innych braków.

Korea Północna nie ma papieru na produkcje pieniędzy

Z doniesień południowokoreańskiego wywiadu wynika również, że Pjongjang cierpi na brak papieru do produkcji pieniędzy. Powodem jest galopujący wzrost cen wymagający więcej banknotów jak i przerwanie dostaw odpowiedniego papieru do produkcji banknotów.

Władze kraju są więc zmuszone do rozdawania specjalnych bonów, które są odpowiednikiem pieniędzy.