Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jarosław Kaczyński mówi o inflacji. Za kilka miesięcy zacznie gasnąć
Joanna Leja
Joanna Leja 16.11.2021 01:00

Jarosław Kaczyński mówi o inflacji. Za kilka miesięcy zacznie gasnąć

EN 01430308 0658
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu Kaczyński powiedział, że sytuacja gospodarcza Polski jest dobra. Przyznał co prawda, że inflacja jest zbyt duża, "ale będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znaczniej mierze skuteczny".

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał we wtorek w rozmowie z Polskim Radiem, że inflacja jest obecnie jednym z największych zagrożeń dla polskiej gospodarki.

– Inflacja, jeśli się jej jakoś nie opanuje, może bardzo, ale to bardzo zagrozić gospodarce, co za tym idzie - zaszkodzić po prostu Polakom, polskim rodzinom, polskim gospodarstwom domowym – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu.

Według prezesa inflacja za kilka miesięcy zacznie gasnąć

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS zaprezentuje wkrótce pakiet rozwiązań, który mają zapobiec dalszemu wzrostowi cen. – Inflacja jest rzeczywiście zbyt duża, ale niedługo będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znacznej mierze skuteczny – powiedział prezes PiS. Dodał, że według analiz inflacja za kilka miesięcy zacznie gasnąć.

Jak poinformował ostatnio premier Mateusz Morawiecki, rząd pracuje nad tarczą antyinflacyjną i niebawem przedstawi szczegóły projektu.

– W ciągu kilku dni chcemy zaprezentować pakiet rozwiązań wspierających Polaków, zwłaszcza mniej zamożną część społeczeństwa. To ma być tarcza, która częściowo zamortyzuje wzrost cen ciepła, gazu, paliw czy żywności – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla PAP.

Ceny rekordowo rosną, takiej sytuacji nie było od ponad 20 lat

Jak podaje GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku o 6,8 proc. rok do roku, najbardziej od ponad 20 lat.