Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kaczyński

Kaczyński

Jarosław Kaczyński znalazł sposób na wygranie wyborów. Prezes PiS powoła własną "armię"
02.10.2022 18:56 Kaczyński: Już niedługo będziemy drugą Japonią

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Stargardzie poruszył temat szybkiego wzrostu polskich wynagrodzeń. Zdaniem Kaczyńskiego nie brakuje nam wiele, aby dogonić obecny poziom życia Japończyków.

Jarosław Kaczyński znalazł sposób na wygranie wyborów. Prezes PiS powoła własną "armię"
13.09.2022 22:38 Kaczyński: Prezesi spółek państwowych nie dostaną premii

Podczas spotkania z mieszkańcami Pruszkowa, prezes PiS poinformował, że w tym roku prezesi spółek państwowych nie otrzymają premii.Kaczyński mówił, że rząd zabroni w tym roku ludziom, którzy kierują spółkami Skarbu Państwa brania premii.„Zaczekajmy do jutra, najdalej może to trwać dwa dni, bo jutro jest pierwszy dzień Sejmu, będą ważne uchwały podejmowane, w związku z tym musimy być może odłożyć tę jutrzejszą konferencję prasową, ale to będzie już decyzja premiera” – dodał Kaczyński.

EN 01456702 0303
02.02.2022 01:00 Kaczyński o Polskim Ładzie: Są potrzebne decyzje personalne

Jarosław Kaczyński nie podał jednak nazwisk osób, których status niebawem może się zmienić.– Nie dziwię się, że pojawiła się krytyka tego, co wydarzyło się z częścią pierwszych wypłat, bo tu mamy do czynienia z czymś, co trzeba naprawić i co jest bolesne – powiedział w rozmowie z PAP Kaczyński.Odnosząc się do ewentualnej reakcji partii rządzącej, zaznaczył, że "na pewno jest tu potrzebna radykalna naprawa". – Na pewno, o czym mówiłem na posiedzeniu kierownictwa partii, są potrzebne decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne – podkreślił.Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o efekty wprowadzenia Polskiego Ładu powiedział, że potrzebne są decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne.

EN 01430308 0658
16.11.2021 01:00 Jarosław Kaczyński mówi o inflacji. Za kilka miesięcy zacznie gasnąć

W "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu Kaczyński powiedział, że sytuacja gospodarcza Polski jest dobra. Przyznał co prawda, że inflacja jest zbyt duża, "ale będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znaczniej mierze skuteczny".Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał we wtorek w rozmowie z Polskim Radiem, że inflacja jest obecnie jednym z największych zagrożeń dla polskiej gospodarki. – Inflacja, jeśli się jej jakoś nie opanuje, może bardzo, ale to bardzo zagrozić gospodarce, co za tym idzie - zaszkodzić po prostu Polakom, polskim rodzinom, polskim gospodarstwom domowym – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu.

EN 01435105 2450
16.11.2021 01:00 Jarosław Kaczyński skomentował pogłoski dotyczące odejścia Daniela Obajtka z Orlenu

Jarosław Kaczyński zdementował pogłoski o dymisji prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. To jest całkowita nieprawda. Podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 prezes PiS stanął w obronie Obajtka. Wicepremier został zapytany we wtorkowej rozmowie w Polskim Radiu24 o pogłoskę o odejściu Daniela Obajtka ze stanowiska szefa Orlenu. – To jest całkowita nieprawda. Pan Daniel Obajtek świetnie się sprawdza w roli szefa Orlenu i tego budowniczego naprawdę wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego, tego wielkiego koncernu, który będzie największy w tej części Europy. Jednocześnie jest już dzisiaj traktowany przez te największe koncerny w tej dziedzinie - mówię o koncernach petrochemicznych - jako nie tylko potencjalny konkurent. I to już jest dobry znak, dobry znak, że zaczynamy i tutaj się jakoś liczyć – powiedział Kaczyński w rozmowie Polskim Radiem.

EN 01498969 0027
15.11.2021 01:00 Górnolotne marzenie prezesa PiS. Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu

W sobotę 13 listopada odbyła się gala „Polski przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie”. W czasie wydarzenia list do jego uczestników skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński, jego słowa odczytał poseł PiS Marek Suski.Podczas gali przyznano wyróżnienia w pięciu kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, reprezentant MŚP, filantrop. Z okazji uroczystości list do uczestników gali skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.05.2020. n/z Napis na siedzibie glownej NBP Narodowy Bank Polski.
11.05.2021 02:00 Banknot z Lechem Kaczyński już zatwierdzony. Znamy datę jego emisji

Tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński trafi na specjalny banknot kolekcjonerski. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podpisał jego wzór, wiemy już kiedy banknot trafi do emisji, a także jaki będzie jego nominał. Z tego artykułu dowiesz się:NBP planuje emisję banknotu z Lechem KaczyńskimKiedy banknot trafi do obieguJaki banknot przyjmie nominał

Kaczyński kwarantanna
19.10.2020 02:00 Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną

O sprawie informuje TVP Info i PolskieRadio24.pl. Informacja została oficjalnie potwierdzona przez Radosława Fogla, zastępcę rzecznika prasowego partii. Około godziny 15:00 ma pojawić się w tej sprawie oficjalny komunikat Prawa i Sprawiedliwości.Jak wskazano w TVP Info, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński miał udać się dzisiaj do Łodzi na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Markowi Rosiakowi działaczowi PiS zamordowanemu przed 10-cioma laty. Kaczyński pozostaje w Warszawie.Portal Wirtualna Polska powołując się na rządowe statystyki informuje, że w ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 7482 zachorowań na COVID-19. Od początku pandemii mamy w Polsce 183 248 przypadków zakażeń, z czego zmarło 3 614 osób. Liczba przypadków zakażeń rośnie w zastraszającym tempie. Z powodu ogromnego wzrostu od soboty obowiązują nowe restrykcje, a ponad 70 proc. ludności Polski znalazło się w czerwonej strefie.