BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jaki biznes na wsi? Najlepiej opłacalne opcje

9 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Jaki biznes na wsi 2019? Przedstawiamy najbardziej odpowiednie, modne i zyskowne pomysły na biznes na terenach wiejskich.

Jaki biznes na wsi 2019?

Jaki biznes na wsi założyć, aby był opłacalny? Otwarcie własnej firmy jest możliwe nie tylko w wielkich aglomeracjach miejskich. Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej, weź pod uwagę również obszary wiejskie. 

Pomysł na biznes na wsi 2019

  • Agroturystyka

Agroturystyka to pierwszy pomysł, jaki przychodzi na myśl osobom, szukającym pomysłu na biznes na wsi. Opłacalność tego typu biznesu ma ścisły związek z lokalizacją. Taka działalność na pewno sprawdzi się na Mazurach, Bieszczadach czy innych górach nad morzem, a nawet na ostatnio bardzo modnym Podlasiu. Jedną z największych zalet w prowadzeniu tego biznesu jest jego prostota oraz możliwość poznania wielu fascynujących ludzi.

  • Szkółka roślin

Dobrej szkółka roślin powinna sprzedawać rozmaite produkty, aby zachęcić ludzi do częstego odwiedzania. Przede wszystkim jednak trzeba mieć do tego ogromną pasję. Często należy bowiem doradzać klientom, co warto wybrać, co będzie pasować do ich ogrodu, jak dbać o rośliny itd. Trzeba naprawdę znać się na tym temacie i czerpać z tego dużą przyjemność.

  • Wynajmowanie stodoły na imprezy i uroczystości

Ci którzy mają dużą stodołę, powinni zastanowić się nad jej wynajmowaniem. Styl rustykalny jest ostatnio w modzie, więc coraz więcej osób szuka tego typu klimatycznych miejsc na zabawy. 

  • Minibrowar

Jeśli jesteś zainteresowany warzeniem własnego piwa, możesz założyć własny minibrowar, do którym zapraszasz klientów na poczęstunek lub po prostu dostarczasz butelkowane piwo do lokalnych restauracji. Piwa rzemieślnicze na pewno szybko nie wyjdą z mody.

  • Przedszkole

Ludzie w społecznościach wiejskich równie często jak inni potrzebują usług opieki nad dziećmi. Możesz więc zapewnić opiekę domową, dzięki której młodzi rodzice będa mogli szybko wrócić do swoich obowiązków nie martwiąc się o swoje maluchy. 

  • Produkcja produktów ekologicznych

Produkcja i sprzedaż owoców i warzyw wolnych od chemikaliów to bardzo dochodowy biznes, dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa dotyczącej zdrowia i odżywiania. Możesz więc założyć lokalny biznes rolniczy, w którym będziesz stosować metody ekologiczne do uprawy warzyw, owoców czy sosów.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >