BiznesINFO.pl
Piotr Molecki/EAST NEWS

Piotr Molecki/EAST NEWS

Jacek Sasin i jego oświadczenie majątkowe. Są pieniądze i nieruchomości

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Jacek Sasin nadzoruje resort czuwający nad spółkami Skarbu Państwa, wśród których jest kilka gigantów. Czy sam również może pochwalić się potężnymi aktywami? Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że minister posiada 1,6 mln zł w oszczędnościach i nieruchomościach, a w jego garażu stoi 7-letnia Skoda Octavia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile nieruchomości posiada Jacek Sasin

  • Jak duże oszczędności zgromadził

  • Ile zarabia jako minister aktywów państwowych

Jacek Sasin ujawnia swój majątek. Nieruchomości warte więcej niż oszczędności

Jacek Sasin, jako osoba pełniąca funkcje publiczne, jest zobligowany do udostępniania oświadczenia majątkowego. Z najnowszego raportu wynika, że minister aktywów państwowych zdecydowanie bardziej preferuje lokowanie pieniędzy w nieruchomości niż gotówkę.

Portal bankier.pl donosi, że Jacek Sasin zgromadził 90 tys. zł na koncie bankowym. To o 5 tys. zł więcej niż przed rokiem. Szef resortu nie posiada oszczędności w obcych walutach, ale jest właścicielem polisy o wartości 127 tys. zł.

Jacek Sasin zdecydowanie stawia na nieruchomości, o czym może świadczyć fakt, że jest posiadaczem domu o powierzchni 187,1 mkw. Jednak w oświadczeniu majątkowym zastrzega, że jest jego właścicielem tylko w 1/3. Jego udział jest szacowany na 250 tys. zł.

Choć Jacek Sasin nie ma mieszkania to w dokumencie zadeklarował dwie działki. Minister jest właścicielem 1/3 działki o powierzchni 790 mkw. Wartość tego udziału wynosi 450 tys. zł.

Druga działka jest znacznie większa i zajmuje powierzchnię 1721 mkw. Jednak w tym wypadku Jacek Sasin jest jej współwłaścicielem w 1/8. Udział ministra to 750 tys. zł.

Zarobki, samochody, kredyty

W oświadczeniu majątkowym Jacek Sasin zdradził także, że nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Nie jest również członkiem rad spółek czy fundacji.

Jacek Sasin pochwalił się także zarobkami. Za pracę u premiera Mateusza Morawieckiego w 2020 r. Jacek Sasin otrzymał znacznie więcej niż przed dwoma laty. W ubiegłym roku zainkasował 181 232 zł, a dzięki diecie poselskiej dostał kolejne 30 tys. zł. Z kolei w 2019 r. zarobił w KPRM 167,5 tys. zł.

Jacek Sasin fanem szybkich samochodów? Niekoniecznie. W jego garażu stoi bowiem siedmioletnia Skoda Octavia. Minister wycenił jej wartość na 40 tys. zł.

Poza tym Jacek Sasin spłaca także kredyt we frankach szwajcarskich w kwocie 57,6 tys. (ok. 235 tys. zł). Do uregulowania pozostało mu jeszcze 29,7 tys. franków (ok. 121,6 tys. zł).

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Niewiele brakowało a Joe Biden wycofałby się z polityki na samym początku kariery

Polska i świat

Kim jest Joe Biden? Przez tragiczną, osobistą historię prawie wycofał się z polityki, teraz ma być prezydentem USA

Czytaj więcej >
Joe Biden

Polska i świat

CNN: Joe Biden 46. prezydentem USA. Zwycięstwo w Pensylwanii pomogło mu zdobyć wymagane 270 głosów elekcyjnych

Czytaj więcej >
Poczta Polska dostarczy pulsoksymetry

Polska i świat

Poczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkę

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 30.04.2020. Pobieranie i badanie wymazow pod katem SARS-CoV-2 w Pracowni Immunologii w szpitalu MON przy ul. Szaserow.

Polska i świat

Koronawirus nie jest już jedynym zmartwieniem. Coraz bliżej Polski kolejne wyzwanie epidemiczne, idzie z zachodu

Czytaj więcej >
Pilne Biznesinfo COVID-19

Polska i świat

Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19

Czytaj więcej >
NFZ ma pełne ręce roboty

Polska i świat

Szef NFZ w ważnym piśmie zdradza, w jakiej sytuacji jest polska służba zdrowia. Sprawa jest jeszcze bardziej poważna

Czytaj więcej >