06.08.2020 Warszawa Inauguracja II kadencji prezydenta Zamek Krolewski Uroczystosc inwestytury prezydenta RP Andrzeja Dudy na Wielkiego Mistrza Orderu Orla Bialego i Orderu Odrodzenia Polski fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Jacek Sasin
East News, Andrzej Iwańczuk
Autor Kamila Jeziorska - 14 Stycznia 2021

Cztery razy był na kwarantannie, piąty z koronawirusem. Jacek Sasin zakażony, ale czuje się dobrze

Jacek Sasin to niewątpliwie jedna z najbarwniejszych postaci w polskiej polityce, a przez dzienniki wywodzące się spod skrzydeł Polska Press nazywany nawet "ulubieńcem młodzieży". Niestety, ale w przypadku Jacka Sasina powiedzenie "do trzech razy sztuka" nie zdało egzaminu, a minister aktywów państwowych po raz piąty wylądował na kwarantannie - tym razem z pozytywnym testem na obecność koronawirusa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy Jacek Sasin był na kwarantannie
  • Jak oceniany jest stan zdrowia Jacka Sasina
  • Czy koronawirus wpłynie na pracę ministra

Jacek Sasin zakażony

"Podłość ludzka nie zna granic" - mówiła Pani Naczelnik w filmie "Wyjście awaryjne", ale koronawirus także nie ma litości. A wręcz przeciwnie - atakuje wszystkich i nie bierze jeńców. Nietrudno się domyślić, że koronawirusowi ulegli nawet najtwardsi politycy, np.: Donald Trump.

Jacek Sasin, polski minister aktywów państwowych, długo opierał się koronawirusowi. Przypomnijmy, że pierwszy raz na kwarantannie wylądował w marcu 2020 r., następnie w maju i w sierpniu, a finalnie w październiku. Pomyśleć można, że do czterech razy sztuka, jednakże nic bardziej mylnego.

RMF FM poinformowało, że Jacek Sasin ma pozytywny test na koronawirusa. Rozgłośnia podaje, że stan Jacka Sasina oceniany jest jako dobry, a sam minister będzie pracował zdalnie pozostając w izolacji.

Zaznaczmy także, że Jacek Sasin jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiej polityki. Historia związana z organizacją wyborów prezydenckich przez Jacka Sasina nie schodzi z nagłówków gazet już od maja.

Wiek emerytalny znowu na ustach wszystkich. Ministerstwo zdradziło nam swoje planyWiek emerytalny znowu na ustach wszystkich. Ministerstwo zdradziło nam swoje planyCzytaj dalej

Jacek Sasin i COVID-19

Na razie nie jest wiadome, czy ktoś jeszcze poza Jackiem Sasinem z jego otoczenia pozostaje zakażony koronawirusem. Mimo wszystko ta sytuacja pokazuje, że wirus wcale nie jest w odwrocie. Samemu wicepremierowi życzymy zaś szybkiego powrotu do zdrowia i jak najłagodniejszego przebiegu choroby.

Przypomnijmy, że tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 436 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich pochodzi z woj. mazowieckiego, woj. wielkopolskiego i woj. kujawsko - pomorskiego.

- W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów - podkreślono w komunikacie.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News