Poczta Polska domaga się rekompensaty za wybory korespondencyjne, które się nie odbyły.
https://web.archive.org/web/20200307220759/https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/jacek-sasin, (CC BY 3.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Września 2020

Poczta Polska upomina się o pieniądze jakie straciła przez wybory. W grę wchodzą miliony złotych

Poczta Polska domaga się zwrotu 68 milionów złotych, które zmarnowano na wybory korespondencyjne, które ostatecznie się nie odbyły. Tony papieru poszło na śmieci, a kto za to wszystko zapłaci?

Poczta Polska domaga się 68 mln zł

O tym, że Poczta Polska domaga się zwrotu pieniędzy za wydrukowane karty do głosowania w wyborach korespondencyjnych, które ostatecznie się nie odbyły, dowiedział się Fakt od KBW. Według portalu Poczta Polska potwierdza, że chce pieniądze odzyskać. W tym celu podjęto nawet odpowiednie kroki prawne.

– Poczta Polska podjęła kroki prawne w celu skorzystania z rekompensaty i pozyskania środków pieniężnych – powiedziała w rozmowie z Faktem Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej.

W Watykanie wrze. Zdymisjonowany kardynał rzuca wyzwanie FranciszkowiW Watykanie wrze. Zdymisjonowany kardynał rzuca wyzwanie FranciszkowiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Nie wiadomo jeszcze o jakiej kwocie dokładni mowa, ponieważ, jak powiedziała sama rzeczniczka, “szczegóły stanowią tajemnicę prawnie chronioną”.

Wiadomo jednak, że drukowanie pakietów wyborczych pochłonęło ok. 68 mln zł, a za całą sprawę odpowiedzialny był wicepremier Jacek Sasin. Do wyborów finalnie nie doszło, a pieniędzy nie ma.

Wypłata środków dla Poczty Polskiej będzie możliwe, ponieważ, jak przypomina Fakt, na przyznanie rekompensaty pozwala jeden z zapisów tarczy antykryzysowej, uchwalonej przez Sejm. Co to oznacza w praktyce? Kosztami za korespondencyjne wybory zostaną obarczeni podatnicy.

Ogromna wpadka Wikipedii. 15 miesięcy był na niej wpis o człowieku, który nigdy nie istniałOgromna wpadka Wikipedii. 15 miesięcy był na niej wpis o człowieku, który nigdy nie istniałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News