Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ING podnosi opłaty za niektóre usługi. Zmiana od 16 sierpnia
Maria Glinka
Maria Glinka 29.06.2021 02:00

ING podnosi opłaty za niektóre usługi. Zmiana od 16 sierpnia

Biznesinfo
Biznesinfo

ING zmienia cennik - na większe wydatki muszą przygotować się klienci Biura Maklerskiego. Wzrosną stawki prowizji minimalnej, opłaty za konto aktywne i transfer instrumentów. To już kolejny bank, który w ostatnim czasie zdecydował się na podwyżkę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy zacznie obowiązywać podwyżka w ING

  • Za co klienci zapłacą najwięcej

  • Ile osób korzysta z Biura Maklerskiego

ING z nowymi cenami. Na celowniku klienci Biura Maklerskiego

ING podnosi ceny za usługi dla klientów Biura Maklerskiego. Z nowych tabelek wynika, że podwyżka zacznie obowiązywać od 16 sierpnia 2021 r.

Kto musi przygotować się na wyższe ceny? Drobni inwestorzy, którzy posiadają konto Maklerskie Elastyczne. Od połowy sierpnia ING podniesie dla nich stawkę prowizji minimalnej z 3 zł do 5 zł. Z kolei sama prowizja pozostanie na niezmienionym poziomie 0,3 proc.

Podwyżka obejmuje także właścicieli rachunku Konto Maklerskie Aktywne. W tym przypadku ING postanowił zwiększyć zarówno prowizję minimalną (z 3 zł do 5 zł), jak i same prowizje.

Dotychczas klient z obrotami do 2 mln był objęty prowizją 0,19 proc. Jednak już niebawem przy obrotach do 1 mln zł ING naliczy prowizję 0,25 proc. Opłaty dla obrotu między 1 a 10 mln zł zostają na tym samym poziomie. Klienci z wyższymi obrotami dotychczas płacili prowizję w wysokości 0,14 proc., a po zmianach zapłacą 0,16 proc.

To nie jedyne ważne modyfikacje, które dotkną klientów konta aktywnego. ING ściągnie od nich także wyższą opłatę miesięczną za prowadzenie konta. Do tej pory było to 10 zł, a po zmianach ma być 15 zł.

Na podwyżkę powinien przygotować się każdy, kto zdecyduje się na zmianę konta maklerskiego. Portal bankier.pl podaje, że w przypadku obydwu kont ING podnosi opłatę z 10 zł do 15 zł.

Drobne zmiany będą obejmowały również opłaty za sporządzanie dokumentów i zaświadczeń - ING pobierze z tego tytułu 30 zł. W planach jest także wprowadzenie wykazu opłat za wysyłkę tych dokumentów. Ostateczny koszt będzie zależał od metody dostarczenia.

Nie tylko ING rezygnuje z opłaty minimalnej na poziomie 3 zł

Domy maklerskie cieszą się coraz większą popularnością, na czym korzystają banki, podnosząc opłaty. ING to nie jedyna instytucja, która postanowiła podnieść opłatę minimalną do 5 zł. W zeszłym roku identyczna podwyżka dotknęła również klientów eMaklera w mBanku. Poza tym konkurencyjny bank podniósł także taryfy za wysyłkę dokumentów.

Portal bankier.pl podaje, że opłata minimalna 5 zł staje się powoli normą. W maju tylko dwa domy maklerskie oferowały niższą prowizję minimalną - Alior i ING. Już od połowy sierpnia Alior pozostanie jedynym bankiem z opłatą rzędu 3 zł.

Które banki przyciągają najwięcej inwestorów? Niekwestionowanym liderem rankingu opracowanego przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) jest mBank, gdzie z usług maklerskich korzysta 362 tys. osób. Na drugim miejscu plasuje się Pekao (187 tys. rachunków). Podium zamyka ING, które obsługuje 145 tys. klientów w Biurze Maklerskim.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]