BiznesINFO.pl
PKO BP

PKO BP materiały prasowe

Nie tylko PKO BP, ale i ING. Bank wprowadza nową funkcje na twoim koncie

12 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

ING i PKO BP stawiają na nowe usługi, dzięki którym klienci będą mogli wypróbować innowacyjne funkcje na swoim koncie. Banki uważają, że nowoczesne podejście pozwoli ich klientom na łatwiejszą obsługę bankowości. O co dokładnie chodzi i czym zaskoczyły IN

ING i PKO BP stawiają na innowacyjne usługi

ING oraz PKO BP aktywnie wspierają swoich klientów w zarządzaniu finansami i cały czas starają się ułatwiać ich bankowość. Tym razem PKO BP postawiło na usługę otwartej bankowości, czyli tzw. open banking. Jak podało biuro prasowe PKO BP, usługa open banking ma pozwolić klientom na podpięcie konta z innych banków w aplikacji IKO. "Usługa jest dostępna dla pilotażowej grupy klientów z najnowszą wersją aplikacji IKO (Android)", poinformowano w komunikacie. Czym dokładnie jest open banking i dlaczego nawet ING postanowiło tego spróbować?

PKO BP informuje, że ten rodzaj usług możliwy jest dzięki nowym przepisom unijnym, a konkretnie dyrektywie PSD2. Co więcej, korzystanie z otwartej bankowości w ramach aplikacji IKO jest w stu procentach bezpłatne, jednakże jak przestrzega PKO BP, opłaty za podpięty rachunek nie ulegają zmianie. Bank reklamuje swoją usługę jako wygodniejszą dla klientów ze względu na możliwość szybkiego zrobienia przelewów, a także podkreśla, że klienci korzystający z open banking mogą liczyć na ciekawsze oferty pożyczek. Co w takim razie przygotował ING?

DZISIAJ W GRZEJE:1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł2. Moczyła nogi w wodzie z musztardą. Efekty okazały się zaskakujące

ING i PKO BP celują w otwartą bankowość

Jednak to właśnie ING jako pierwszy bank na polskim rynku postawił na otwartą bankowość. "Klienci @ING__Polska mogą teraz w systemie bankowości internetowej i mobilnej #MojeING analizować wydatki z tych kont i kart łącznie z wydatkami w #ING, a w aplikacji mobilnej sprawdzać stan konta z innego banku przed zalogowaniem", napisano na Twitterze banku. Sprawność, szybkość i oszczędność czasu - to zdecydowanie trzy cechy, które charakteryzują open banking ING.

Open banking pozwoli na zaoszczędzenie czasu, a jednocześnie posiadanie wszystkich swoich rachunków w jednym miejscu. Poza PKO BP i ING na rynku polskiej bankowości na wprowadzenie tej usługi zdecydował się m.in.: Alior, Millennium i Santander. Co więcej, ING oferuje nie tylko możliwość kategoryzacji przychodów i wydatków, ale także możliwość analizowania i monitorowania tych wydatków łącznie z wydatkami z kont w ING. - Dzięki open banking możliwość analizowania wszystkich wydatków z perspektywy "ja - Klient", a nie jak dotychczas "ja - bank" stała się faktem, powiedziała Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim. Niewątpliwie open banking ułatwi życie wielu klientom banków oraz oszczędzi ich czas.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

ZUS apeluje o ostrożność. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo finansowe

Czytaj więcej >
Faktura VAT marża – co to jest i jak odliczyć podatek?

Finanse

Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany w systemie faktur elektronicznych

Czytaj więcej >

Finanse

Przeciętny rachunek świąteczny wyniesie blisko 1,5 tys. złotych

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Kondycja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po 3 kwartałach 2022 roku

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Finanse

Będzie wyższa waloryzacja emerytur. Powodem inflacja

Czytaj więcej >

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >