BiznesINFO.pl > Finanse > Nie tylko PKO BP, ale i ING. Bank wprowadza nową funkcje na twoim koncie
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:46

Nie tylko PKO BP, ale i ING. Bank wprowadza nową funkcje na twoim koncie

PKO BP
PKO BP materiały prasowe

ING i PKO BP stawiają na innowacyjne usługi

ING oraz PKO BP aktywnie wspierają swoich klientów w zarządzaniu finansami i cały czas starają się ułatwiać ich bankowość. Tym razem PKO BP postawiło na usługę otwartej bankowości, czyli tzw. open banking. Jak podało biuro prasowe PKO BP, usługa open banking ma pozwolić klientom na podpięcie konta z innych banków w aplikacji IKO. "Usługa jest dostępna dla pilotażowej grupy klientów z najnowszą wersją aplikacji IKO (Android)", poinformowano w komunikacie. Czym dokładnie jest open banking i dlaczego nawet ING postanowiło tego spróbować?

PKO BP informuje, że ten rodzaj usług możliwy jest dzięki nowym przepisom unijnym, a konkretnie dyrektywie PSD2. Co więcej, korzystanie z otwartej bankowości w ramach aplikacji IKO jest w stu procentach bezpłatne, jednakże jak przestrzega PKO BP, opłaty za podpięty rachunek nie ulegają zmianie. Bank reklamuje swoją usługę jako wygodniejszą dla klientów ze względu na możliwość szybkiego zrobienia przelewów, a także podkreśla, że klienci korzystający z open banking mogą liczyć na ciekawsze oferty pożyczek. Co w takim razie przygotował ING?

DZISIAJ W GRZEJE:1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł2. Moczyła nogi w wodzie z musztardą. Efekty okazały się zaskakujące

ING i PKO BP celują w otwartą bankowość

Jednak to właśnie ING jako pierwszy bank na polskim rynku postawił na otwartą bankowość. "Klienci @ING__Polska mogą teraz w systemie bankowości internetowej i mobilnej #MojeING analizować wydatki z tych kont i kart łącznie z wydatkami w #ING, a w aplikacji mobilnej sprawdzać stan konta z innego banku przed zalogowaniem", napisano na Twitterze banku. Sprawność, szybkość i oszczędność czasu - to zdecydowanie trzy cechy, które charakteryzują open banking ING.

Open banking pozwoli na zaoszczędzenie czasu, a jednocześnie posiadanie wszystkich swoich rachunków w jednym miejscu. Poza PKO BP i ING na rynku polskiej bankowości na wprowadzenie tej usługi zdecydował się m.in.: Alior, Millennium i Santander. Co więcej, ING oferuje nie tylko możliwość kategoryzacji przychodów i wydatków, ale także możliwość analizowania i monitorowania tych wydatków łącznie z wydatkami z kont w ING. - Dzięki open banking możliwość analizowania wszystkich wydatków z perspektywy "ja - Klient", a nie jak dotychczas "ja - bank" stała się faktem, powiedziała Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim. Niewątpliwie open banking ułatwi życie wielu klientom banków oraz oszczędzi ich czas.