Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ING Bank Śląski i Getin Bank ostrzegają klientów. Informacje, z którymi trzeba zapoznać się przed majówką
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 28.04.2021 02:00

ING Bank Śląski i Getin Bank ostrzegają klientów. Informacje, z którymi trzeba zapoznać się przed majówką

biznesinfo.pl
biznesinfo.pl

Getin Bank oraz ING Bank Śląski poinformowały o planowanych pracach serwisowych. Klienci obu tych banków muszą przygotować się na spore utrudnienia w dostępie do niektórych usług, nawet tych podstawowych. Nie dajcie się zaskoczyć przed majówką.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy banki przeprowadzą prace serwisowe

  • Które usługi będą niedostępne

  • Jak długo potrwa przerwa techniczna

Getin Bank - przerwa techniczna 29 kwietnia

Getin Bank przeprowadzi prace modernizacyjne 29 kwietnia i na szczęście dla klientów nie potrwają one długo. Co więcej - odbędą się w późnych godzinach wieczornych. Przerwa techniczna zacznie się o godz. 23.00 i potrwa do 0.00 (30 kwietnia). W tym czasie klienci muszą być gotowi na to, że nie skorzystają z bankowości internetowej oraz mobilnej. 

Jeśli macie więc zaplanowane jakieś ważne przelewy lub transakcje, to nie odkładajcie ich na ostatnią chwilę, ponieważ wtedy nie zostaną zatwierdzane. Nad czym będą pracować serwisanci Getin Banku? Szczegółów prac modernizacyjnych instytucja nie zdecydowała się ujawnić.

ING Bank Śląski też będzie majstrował w systemie

Tymczasem ING Bank Śląski poinformował o planowanych pracach technicznych aż dwa dni z rzędu, na szczęście będzie to już na koniec majówki. W oficjalnym komunikacie ING możemy przeczytać, że od 23.30 w poniedziałek 3 maja do 4.00 we wtorek 4 maja mogą pojawić się komplikacje w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach ING oraz Planet Cash.

Następne prace serwisowe w ING zostały zaplanowane na kolejną noc, ale szczęśliwie dla klientów banku będą trwać znacznie krócej. W nocy z wtorku na środę (4/5 maja) od godz. 0.00 do 1.00 serwisanci będą pracować nad ulepszeniem usługi 3D Secure. Przerwa techniczna może w konsekwencji doprowadzić do komplikacji w płatnościach kartami online. Warto zaznaczyć, że to dotyczy to oczywiście tylko tych klientów, którzy korzystają z tego zabezpieczenia.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]