Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimę
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 25.11.2020 01:00

Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimę

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, placowka ING Banku Slaskiego
East News, Zofia i Marek Bazak

ING zaczaruje zimę swoich klientów

Przypomnijmy, że w momencie wybuchu pandemii koronawirusa na włosku zawisła nie tylko możliwość pracowania i utrzymania dotychczasowego poziomu życia przez znaczną część społeczeństwa, lecz także kwestia finansowa Polaków. W przypadku tej drugiej kategorii problemy pojawiły się między innymi w kwestii bezpłatnej bankowości. Zmiany dotknęły także kredytów hipotecznych.

Co więcej, wówczas to ING Bank Śląski jako jeden z pierwszych na rynku radykalnie zaostrzył politykę przyznawania kredytów mieszkaniowych i mimo odmrażania gospodarki, bank nadal ostrożnie podchodzi do tej kwestii. ING nadal nie honoruje umów cywilnoprawnych jako dochodu, a pracownicy zagrożonych branż mogą zapomnieć o finansowaniu przez niego wymarzonych czterech kątów.

ING także podniósł wymagany wkład własny potrzebny do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Mimo to, ING co jakiś czas przygotowuje specjalne oferty mające zachęcić kolejnych klientów do starania się o swój dom.

"Zima na swoim" z ING to nowa, promocyjna oferta na kredyt hipoteczny trwają od 23 listopada br. do 10 stycznie 2021 r. Warunki promocji są wyjątkowo atrakcyjne i na pewno klienci będą zadowoleni. Dlaczego?

Jak się okazuje, ci, którzy zdecydują się na kredyt w ING, mogą liczyć na marżę w wysokości 2,10 proc. oraz brak prowizji za udzielenie kredytu. Jednocześnie ING zaznacza finansowanie do 80 proc. wartości nieruchomości, a to oznacza, że z wkładem mniejszym niż 20 proc. nie ma szans na uzyskanie kredytu.

ING przygotował ofertę kredytu hipotecznego

Promocja dotyczy także tych klientów, którzy chcą wziąć kredyt od 100 tys. zł do 1,5 mln zł oraz tych, którzy posiadają lub założą konto w ING z wpływami min. 2 tys. zł. Co więcej, wymagany jest także zakup ubezpieczenia spłaty kredytu za pośrednictwem ING oraz założenie systemu bankowości internetowej Moje ING. 

Według ekspertów, w przypadku tej promocji korzystniejsze będą raty malejące, jednakże to właśnie raty stałe pozwalają na uzyskanie większej kwoty kredytu, podaje direct.money.pl. Z czego to wynika? Cóż, w przypadku rat stałych pierwsza opłata jest mniejsza niż pozostałe.

Pamiętajmy, że w przypadku starań o kredyt hipoteczny i wyliczaniu zdolności kredytowej, ogromna część banków bierze pod uwagę nie tylko dochody klienta, ale także branżę, w której pracuje, wykształcenie, a nawet perspektywiczność. Klienci mogą obrachować zdolność na własną rękę za pomocą internetowych kalkulatorów hipotecznych. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z pomocy doradcy.

Jednocześnie pozytywna decyzja o udzieleniu kredytu hipotecznego to zaledwie początek drogi, bowiem następnie należy skompletować dokumenty, a potem czekać na wypłatę środków na zakup swoich wymarzonych czterech kątów. Warto pamiętać, że pieniądze są zawsze wypłacane transzami i może minąć nawet kilkanaście dni zanim bank je uruchomi.