BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Freddie Mercury na zawsze w Warszawie. Wiemy gdzie będzie miał ulicę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Freddie Mercury, muzyk, który dziś obchodziłby swoje 73 urodziny, już na zawsze pozostać ma w Warszawie. Legendarny wokalista i frontman brytyjskiej grupy rockowej Queen zostanie upamiętniony poprzez nazwanie jego imieniem, a dokładniej scenicznym pseudonimem, ulicy w stolicy Polski. O sprawę od początku walczą warszawscy fani wybitnego wokalisty - Piotr Otrębski ze wsparciem Polskiego Fanklubu Queen.

Sympatycy dążyli jednak do tego, by Freddie Mercury został upamiętniony na Powiślu w parku Marszałka Rydza-Śmigłego. Eksperi z Zespołu Nazewnictwa Miejskiego mieli jednak obiekcje. Jak przekazuje Wyborcza, przekonywali, że upamiętnienie Mercury\'ego w tym miejscu nie pasuje do pozostałych upamiętnionych. Zdecydowano się więc przenieść ulicę jego imienia.

Freddie Mercury ze swoją ulicą w Warszawie

Zdecydowano się przenieść więc ulicę Mercury\'ego w miejsce bardziej odpowiednie. Dlatego też zaproponowano umiejscowienie jej przy parku Agrykola. W tej okolicy znajduje się już alejka Radiowej Trójki oraz George\'a Harrisona, jednego z Beatlesów. Żeby Mercury zyskał jednak swoje upamiętnienie w Warszawie, zgodę musi wyrazić jeszcze rada Śródmieścia oraz rada Warszawy.

Jeśli jednak ulica zostanie na dobre wpisana w mapę Warszawy, znajdzie się między ambasadą Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Mowa dokładnie o mierzącej około 100 metrów alejce, która łączy ze sobą dwie trasy - ulicę Kawalerii oraz aleję Józefa Nojiego.

Tagi:

Wielka BrytaniaWarszawa

Podobne artykuły

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas remontu znalazł w domu tajemniczą torbę. W środku znajdował się skarb
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]