BiznesINFO.pl
Santos

Domena publiczna

Fernando Santos nowym trenerem reprezentacji? Może zarobić krocie od PZPN

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Paweł Makowiec

Chociaż nowy trener reprezentacji Polski w piłce nożnej zostanie ogłoszony na wtorkowej konferencji prasowej, pojawiły się informacje, że zostanie nim Fernando Santos. Jego zarobki mogą osiągnąć pułap kilku milionów złotych.

Z informacji podawanych przez portale Sport.pl i Sportowe Fakty, nowym trenerem reprezentacji Polski ma zostać Fernando Santos. Był widziany na warszawskim Lotnisku Chopina w poniedziałek rano.

Bento, Petković, Santos…

Innymi potencjalnymi kandydatami byli Paulo Bento i Vladimir Petković. Tego pierwszego w pewnym momencie podał TVP Sport jako “prawie potwierdzonego”.

Jak podaje portal money.pl, każdy z tych trzech trenerów zarabiał sporo pieniędzy w poprzednich latach. Bento za prowadzenie kadry Korei Południowej miał dostawać ponad 1,3 mln euro rocznie (6,1 mln zł).

Petković, który prowadził francuski FC Girondins Bordeaux, miał mieć zapisaną w kontrakcie pensję w wysokości ok. 3,5 mln euro/rok (16,4 mln zł). Było to nieco więcej pieniędzy w porównaniu z kwotą za prowadzenie reprezentacji Szwajcarii - według money.pl było to 1,3 mln euro.

W dyskusjach milionowe kwoty

Fernando Santos do tej pory prowadził reprezentacje Grecji i Portugalii. Z tą drugą rozstał się, gdy odpadła na katarskim mundialu po meczu z Marokiem.

Według informacji money.pl, roczna pensja Santosa wynosiła 2,25 mln euro. W przeliczeniu na złotówki daje to ok. 10,6 mln zł.

Spekulacje na temat zarobków Santosa w Polsce - lub ewentualnego innego trenera, jeżeli okaże się inaczej - obracają się wokół minimalnej kwoty 1 mln euro/rok, czyli 4-5 mln zł. Tyle wg money.pl zarabiali dwaj zagraniczni trenerzy polskiej reprezentacji: Leo Beenhakker (1 mln euro) i Paulo Sousa (900 tys. euro, czyli 4,2 mln zł).

Jedno jest jednak pewne. Ktokolwiek zostanie nowym trenerem - i nawet jeżeli będzie to Fernando Santos według pogłosek - to zarobi siedmio- lub ośmiocyfrową kwotę w złotówkach.

Tagi:

piłka nożna

Paweł MakowiecAutor

Wydawca Biznesinfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >
Budowa domu z państwową pomocą

Polska i Świat

Ważny dokument dla właścicieli nieruchomości. Za jego brak zapłacisz krocie, a czas ucieka

Czytaj więcej >
Bill Gates

Polska i Świat

Niespodziewane słowa Gates'a. Mówi na kiedy najlepiej zaplanować rodzenie dzieci

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dofinansowanie ratownictwa medycznego. Minister zdrowia ogłasza konkurs

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dane dotyczące podróży posłów. Ci posłowie latali samolotami najczęściej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Uruchomiono elektroniczny dziennik budowy. W 2030 roku całkowicie zastąpi on wersję papierową

Czytaj więcej >