Emerytura 12 tysięcy złotych
money
Autor Konrad Karpiuk - 7 Lipca 2020

Przeliczenie emerytur niemal pewne, decyzja Senatu zapadła. Można otrzymać dodatkowe 12 tys. złotych

Emerytura zostanie zwrócona Polakom, którzy stracili na zmianach przepisów. Szacuje się, że poszkodowanych są dziesiątki tysięcy. Teraz ustawa trafi do prezydenta, jeśli ją podpisze, będą uprawnieni do wyrównania wysokości nawet 12 tysięcy złotych. Wiadomo już co trzeba zrobić, aby otrzymać pieniądze.

W 2013 emerytury w Polsce przeszły przez reformę, która uderzyła w emerytki urodzone w 1953 roku. Po długich bataliach sądowych i orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego udało im się wywalczyć swoje prawo. Jak pisze DGP, w czwartek senat uchwalił ustawę, która umożliwi im pobranie wyrównania oraz przeliczenie świadczenia.

W lesie także możesz dostać mandat 500 zł. Łatwiej niż ci się wydajeW lesie także możesz dostać mandat 500 zł. Łatwiej niż ci się wydajeCzytaj dalej

Przeliczenie emerytury, trzeba będzie złożyć wniosek

Gdy ustawa trafiła do Senatu, Senator Marek Borawski (Koalicja Obywatelska), zabiegał o przeliczenie świadczeń także dla seniorów z roczników 1949-1952, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę. Ostatecznie ustawa trafiła do prezydenta bez poprawek i jedynie emerytki urodzone w 1953 korzystają ze zmiany.

Ponadto wprowadzono rozróżnienie na kobiety, które przeszły na wcześniejszą emeryturę i te, które są na zwykłej. 11,2 tysiąca seniorek na wcześniejszej emeryturze, będą mogły złożyć wniosek o emeryturę powszechną. Dzięki temu ich świadczenia zostaną podwyższone nawet do 1487 zł miesięcznie. Poszkodowane mają sześć miesięcy na złożenie wniosku. Nie dostaną jednak wyrównania.

Świadczenie wyrównujące dla ponad 60 tysięcy emerytek

Kobiet urodzonych w 1953 roku, które przeszły na zwykłą emeryturę jest 62,6 tysięcy. Te seniorki będą mogły ubiegać się o przeliczenie świadczenia, które przeciętnie ma być wyższe o 202 zł miesięcznie. Ponadto mogą się ubiegać o świadczenie wyrównującego wysokości 12 786 zł. Ta grupa nie będzie musiała składać podania.

Fatalna zmiana w bankach, oszczędności będą się topić w zastraszającym tempie? Można dużo stracićFatalna zmiana w bankach, oszczędności będą się topić w zastraszającym tempie? Można dużo stracićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Słynny wypadek limuzyny z Beatą Szydło. W końcu zapadł wyrok, wielu może być zdumionych

Jak pisze Fakt, wielu emerytów wciąż zmaga się w sądach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Do czasu, gdy zostanie wydana decyzja, postępowania zostaną zawieszone. W przypadku satysfakcjonującego przeliczenia dla świadczeniobiorcy sprawa będzie umorzona, w innych wypadkach dalej będzie się toczyć. Ustawa trafi teraz do podpisania przez prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak krytykuje Dudę za wystąpienie o szczepionkach. Mocne słowa
  2. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
Wygrał w sądzie i nie musi już płacić długu za abonament RTV. Ludzie mają teraz nadziejęWygrał w sądzie i nie musi już płacić długu za abonament RTV. Ludzie mają teraz nadziejęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News