Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Duże zmiany w Poczcie Polskiej. Spółka wydała komunikat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.02.2024 22:41

Duże zmiany w Poczcie Polskiej. Spółka wydała komunikat

Poczta Polska
Iberion

Jakiś czas temu w sieci rozpisywano się o rzekomych problemach Poczty Polskiej. Teraz okazało się, że spółka wprowadza rewolucyjne zmiany. W czwartek 15 lutego wydano specjalny komunikat, z którego dowiadujemy się o modyfikacjach w Zarządzie Poczty Polskiej. Przedstawiamy szczegóły.

Poczta Polska wydała ważny komunikat

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się mnóstwo doniesień dotyczących rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wówczas “Fakt” informował o liście, który pocztowcy mieli wystosować do najważniejszych instytucji państwowych. Była w nim mowa o potencjalnym bankructwie i nie wypłacaniu wynagrodzeń dla pracowników na czas. Poczta Polska odpowiedziała na tamte doniesienia.

Pracownicy otrzymują pieniądze na czas. Również inne płatności realizowane są terminowo i bez przeszkód - przekazało biuro prasowe Poczty Polskiej. 

Zasiłek pogrzebowy będzie wyższy. Wiadomo, o ile wzrośnie

Rewolucyjne zmiany w Zarządzie Poczty Polskiej

W czwartek 15 lutego Poczta Polska poinformowała, że w Zarządzie spółki zaszły ogromne zmiany. Okazało się bowiem, że Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu z pełnionych funkcji prezesa Krzysztofa Falkowskiego, a także wiceprezesa Wiesława Włodka. To jednak jeszcze nie wszystko. W komunikacie przekazano również, że rezygnację złożył Maciej Biernat. 

Zobacz także: Ile wyniesie 13. emerytura w tym roku? Znamy konkretne wyliczenia

Poczta Polska ma nowego prezesa

W komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie internetowej spółki poinformowano również, że Rada Nadzorcza oddelegowała Sebastiana Mikosza do pełnienia obowiązków prezesa Zarządu Poczty Polskiej. Wybór ten może zdziwić wiele osób, bowiem przez wiele lat był on związany z branżą lotniczą. 

Sytuacja Poczty Polskiej wymaga odważnych i przemyślanych działań. Priorytetem dla nowego prezesa będzie ustabilizowanie kondycji finansowej i stworzenie nowych ram dla dalszego funkcjonowania firmy z 465-letnią tradycją. Pan Sebastian Mikosz posiada bogate doświadczenie menadżerskie oraz udokumentowane osiągnięcia w skutecznym zarządzaniu dużymi podmiotami rynkowymi - przekazał przewodniczący Rady Nadzorczej, Paweł Wojciechowski.