Donald Trump i Joe Biden ofiarami hakerskich ataków
Wikipedia/Cezary p
Autor Radosław Święcki - 5 Czerwca 2020

Ataki hakerskie na sztaby wyborcze Trumpa i Bidena. Google: Ślady prowadzą do Iranu i Chin

Ataki hakerskie to już tradycja w amerykańskich wyborach. Jak informuje Shane Huntley, ekspert ds. bezpieczeństwa w Google, irańscy hakerzy próbowali zdobyć dostęp do skrzynki mailowej sztabowców prezydenta Donalda Trumpa. Z kolei celem chińskich hakerów padła poczta elektroniczna konkurenta obecnego gospodarza Białego Domu Joe Bidena.

Donald Trump i Joe Biden ofiarami ataków hakerskich?

45. prezydent USA Donald Trump już za pięć miesięcy stoczy bój o reelekcję z byłym wiceprezydentem Ameryki Joe Bidenem. Obaj już teraz muszą stoczyć walkę z hakerami.

Shane Huntley, ekspert ds. bezpieczeństwa w Google – jak podaje portal Gazeta.pl – poinformował na Twitterze, że irańscy hakerzy próbowali zdobyć dostęp do skrzynki elektronicznej sztabu Donalda Trumpa. Chińscy hakerzy skupili się natomiast na uzyskaniu dostępu do e-maili sztabowców jego konkurenta Joe Bidena.

Ekspert poinformował, że oba ataki najprawdopodobniej zakończyły się fiaskiem. Huntley podkreślił, że jego zespół przestrzegł użytkowników atakowanych skrzynek przed atakiem i powiadomił służby federalne. Nie jest jasne, czy oba taki są ze sobą powiązane, a także czy odbyły się za przyzwoleniem bądź na zleceniem rządów obu krajów. Pracownikom sztabu obecnego prezydenta i byłego wiceprezydenta polecono wykorzystanie dodatkowych opcji zabezpieczenia skrzynek mailowych na wypadek przyszłych prób włamania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Jeden ze sztabowców Bidena – jak podaje Gazeta.pl – przekazał serwisowi „The Verge”, że pracownicy kampanii "byli świadomi próby wyłudzenia informacji" i byli na potencjalne ataki wcześniej przygotowani. Pracownik kampanii kandydata Partii Demokratycznej podkreślił, że "traktują cyberbezpieczeństwo poważnie i są wyczuleni na takie zagrożenia". Takie deklaracje nie zaskakują, gdyż wszyscy mają w pamięć ataki rosyjskich hakerów z poprzedniej kampanii, gdy włamano się na pocztę Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, gdy kandydowała była sekretarz stanu i pierwsza dama Hilary Clinton.

Co na to sztab Donalda Trumpa?

Jak potencjalne ataki komentują sztabowcy obecnego prezydenta USA? Rzecznik kampanii Donalda Trumpa przyznaje, że współpracownicy prezydenta są świadomi ataków i poważnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa. Cyberataki z Iranu wymierzone w Trumpa – jak przypomina portal – miały już miejsce w zeszłym roku, gdy podejmowano próby uzyskania dostępu do skrzynki mailowej obecnego gospodarza Białego Domu.

Wybory prezydenckie w USA w których zmierzą sie 45. prezydent USA Donald Trump i kandydat Partii Demokratycznej, a w przeszłości wiceprezydent za kadencji Baracka Obamy (lata 2009-2017) odbędą się w listopadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  2. Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata

TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News