Dofinansowanie na remont
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 3 Października 2019

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wniosków

Dofinansowanie na remont domu? Taka oferta bez wątpienia sprawiłaby, że wielu Polaków wzięłoby się za prace konserwacyjne i naprawy w swoich gospodarstwach domowych. Propozycję takiego zastrzyku gotówki składa Polakom władza. By wziąć udział w programie, wystarczy złożyć wniosek.

Dofinansowanie na remont w domu to niewątpliwie dla wielu Polaków prawdziwa gratka. Możliwość wymiany starych sprzętów na nowe i podniesienie jakości życia poprzez renowację oferuje Polakom program "Czyste powietrze". Ten na celu ma "zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne".

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że złożono już 80 tys. wniosków o udział w programie. To dzięki niemu możemy przeprowadzić gruntowny remont domowego systemu grzewczego. Chodzi przede wszystkim o wymianę starych kopciuchów, które są prawdziwymi generatorami zanieczyszczeń. Dofinansowanie z programu pozwala wymienić je na nowe piece przyjaźniejsze dla środowiska.

Praca marzeń czeka. Za 6 godzin dostaniesz 5 tys. złotychPraca marzeń czeka. Za 6 godzin dostaniesz 5 tys. złotychCzytaj dalej

Dofinansowanie pokryje nawet 90% kosztów remontu instalacji grzewczej

Minister środowiska, Henryk Kowalczyk, chwalił się wynikiem. Zgodnie z jego słowami pozbyto się już aż 70 tys. kopciuchów. Natomiast w tym sezonie grzewczym, czyli przypadającym na przełom 2019 i 2020 roku zniknąć ma kolejnych 80 tys. przestarzałych pieców.

- Widać, że gminy dostrzegają potrzebę włączania się w działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Już ponad 500 gmin podpisało porozumienia z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracy. (...) Nie ukrywam, że program Czyste Powietrze staje się coraz bardziej efektywny. Otwieramy kolejne kanały dystrybucji programu - komentuje program Kowalczyk.

Na ile jednak możemy liczyć w ramach programu "Czyste powietrze"? Zgodnie ze słowami ministra, Polacy mogą otrzymać dofinansowanie od 30% do nawet 90% kosztów remontu systemu grzewczego w swoim domu. Koszty wymiany instalacji mogą wynieść nawet 53 tys. złotych. Natomiast sam poziom dofinansowania zależy od majętności wnioskującego. Biedniejsi dostaną więcej, a bogatsi mniej, ale dostać ma każdy, kto będzie wnioskował.

Pieczę nad programem sprawuje NFOŚiGW. W przeciągu 10 lat trwania programu "Czyste powietrze" Fundusz ma do rozdysponowania na dofinansowanie Polaków w remontacj aż 100 mld złotych. Przypomnijmy, że w programie udział wziąć mogą jedynie właściciele domów jednorodzinnych. Natomiast same wnioski zwykle rozpatrywane są pozytywnie.

Tysiące Polaków odciętych od 500 plus. Ty także możesz mieć problemTysiące Polaków odciętych od 500 plus. Ty także możesz mieć problemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  3. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  4. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  5. Nowe doniesienia w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura ujawnia szczegóły przesłuchania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News