BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wniosków

3 Października 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Dofinansowanie na remont domu? Taka oferta bez wątpienia sprawiłaby, że wielu Polaków wzięłoby się za prace konserwacyjne i naprawy w swoich gospodarstwach domowych. Propozycję takiego zastrzyku gotówki składa Polakom władza. By wziąć udział w programie,

Dofinansowanie na remont w domu to niewątpliwie dla wielu Polaków prawdziwa gratka. Możliwość wymiany starych sprzętów na nowe i podniesienie jakości życia poprzez renowację oferuje Polakom program "Czyste powietrze". Ten na celu ma "zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne".

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że złożono już 80 tys. wniosków o udział w programie. To dzięki niemu możemy przeprowadzić gruntowny remont domowego systemu grzewczego. Chodzi przede wszystkim o wymianę starych kopciuchów, które są prawdziwymi generatorami zanieczyszczeń. Dofinansowanie z programu pozwala wymienić je na nowe piece przyjaźniejsze dla środowiska.

Dofinansowanie pokryje nawet 90% kosztów remontu instalacji grzewczej

Minister środowiska, Henryk Kowalczyk, chwalił się wynikiem. Zgodnie z jego słowami pozbyto się już aż 70 tys. kopciuchów. Natomiast w tym sezonie grzewczym, czyli przypadającym na przełom 2019 i 2020 roku zniknąć ma kolejnych 80 tys. przestarzałych pieców.

 - Widać, że gminy dostrzegają potrzebę włączania się w działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Już ponad 500 gmin podpisało porozumienia z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracy. (...) Nie ukrywam, że program Czyste Powietrze staje się coraz bardziej efektywny. Otwieramy kolejne kanały dystrybucji programu - komentuje program Kowalczyk.

Na ile jednak możemy liczyć w ramach programu "Czyste powietrze"? Zgodnie ze słowami ministra, Polacy mogą otrzymać dofinansowanie od 30% do nawet 90% kosztów remontu systemu grzewczego w swoim domu. Koszty wymiany instalacji mogą wynieść nawet 53 tys. złotych. Natomiast sam poziom dofinansowania zależy od majętności wnioskującego. Biedniejsi dostaną więcej, a bogatsi mniej, ale dostać ma każdy, kto będzie wnioskował.

Pieczę nad programem sprawuje NFOŚiGW. W przeciągu 10 lat trwania programu "Czyste powietrze" Fundusz ma do rozdysponowania na dofinansowanie Polaków w remontacj aż 100 mld złotych. Przypomnijmy, że w programie udział wziąć mogą jedynie właściciele domów jednorodzinnych. Natomiast same wnioski zwykle rozpatrywane są pozytywnie.

Tagi:

dofinansowaniePolskaPolacymieszkanie

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >