Z powodu dezynfekcji część spółdzielni planuje podniesienie czynszu
pixabay/powerjahr
Autor Radosław Święcki - 22 Maja 2020

Przygotuj się na znaczny wzrost czynszu. Spółdzielnie zaczynają podwyższać opłaty, podając jeden powód

Przygotujcie się na wzrost czynszu. Wszystko przez koszty dezynfekcji, które – jak informuje „Rzeczpospolita” wykańczają finansowo spółdzielnie mieszkaniowe.

Czynsz w górę przez dezynfekcję

Nie dość, że przez skutki pandemii koronawirusa wielu osób nie stać na opłatę czynszu, to niektórzy będą musieli liczyć się ze wzrostem opłaty za mieszkanie. Wszystko z powodu dezynfekcji – czyszczenie klatek schodowych, klamek czy wind kosztuje coraz więcej, a nie wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe są w stanie sobie z tymi kosztami poradzić, w związku z czym część już zdecydowała się na podwyżkę czynszu.

– Spółdzielnie, które mają oszczędności, jeszcze sobie radzą, w innych jest prawdziwa tragedia. Mamy 127 bloków i 30 tys. mieszkańców. Początkowo dezynfekowaliśmy wszystkie budynki kilka razy dziennie – mówi w rozmowie z gazetą Józef Bech, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczewska" w Warszawie, dodając, że obecnie dezynfekcja przeprowadzana jest jedynie w blokach, odnośnie których spółdzielnia otrzymuje informacje z sanepidu, iż należy objąć ją szczególną troską.

Kraje, do których Polacy będą mogli pojechać jeszcze w te wakacje. Warto pamiętać przy planowaniu wakacjiKraje, do których Polacy będą mogli pojechać jeszcze w te wakacje. Warto pamiętać przy planowaniu wakacjiCzytaj dalej

- Postępujemy tak nie dlatego, że nam się nie chce dezynfekować innych bloków, nie mamy już środków. I znikąd wsparcia. Rząd nie dał nam ani jednej złotówki na dezynfekcję – skarży się Bech.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego

– Niedawno doszło do awantury z mieszkańcami. Nie rozumieją, że te 100 tys. zł to są koszty eksploatacji nieruchomości, muszą więc je pokryć w opłatach za mieszkanie. Ich zdaniem powinien zapłacić zarząd – wyjaśnia Bech.

Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnieProf. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnieCzytaj dalej

Firmy wykorzystują sytuację

Prezes „Górczewskiej” zwraca również uwagę na fakt, iż firmy dezynfekujące wykorzystują koniunkturę i podniosły ceny, niektóre nawet o 100 proc. Przedstawiciele innych spółdzielni w rozmowie z dziennikiem podkreślają, że najgorsze w tej sytuacji jest to, że nie wiadomo jak długo obecna sytuacja potrwa i na ile wydrenuje budżety spółdzielni.

Okazuje się jednak, że są spółdzielnie, które radzą sobie w obecnej sytuacji stosunkowo dobrze. Dziennik wskazuje tu legionowską spółdzielnie, zarządzającą 150 blokami. Podobnie jak „Górczewska” wydała ona dezynfekcję ponad 100 tys. zł.

- Poręcze, schody, klatki myjemy codziennie, bo niektórym mieszkańcom przeszkadza zapach chemii i skarżą się. Całe windy myjemy co tydzień, a drzwi i klawiatury codziennie. W sumie mamy do dezynfekcji 110 wind i 650 klatek schodowych – tłumaczy w rozmowie z „Rz” Szymon Rosiak, prezes spółdzielni.

Legionowska spółdzielnia nie tylko nie planuje podwyżki czynszu, a wręcz obniżyła opłatę za mieszkanie o 80 gr. za metr kwadratowy.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Jedna z chorób, którą możemy odziedziczyć. Czym jest anemia sierpowata?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek
Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News