Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Citi Handlowy podnosi opłaty. Nowy cennik obejmie klientów już w czerwcu
Maria Glinka
Maria Glinka 26.05.2021 02:00

Citi Handlowy podnosi opłaty. Nowy cennik obejmie klientów już w czerwcu

Biznesinfo
Biznesinfo

Citi Handlowy zmienia cennik. Od połowy czerwca na dodatkowe opłaty powinny przygotować się osoby, które korzystają z rachunków osobistych. Niektórzy będą mogli uniknąć podwyżek.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie opłaty wprowadza Citi Handlowy

  • Kto będzie mógł uchronić się przed podwyżkami

  • Jakie nowe możliwości zaoferuje bank

Citi Handlowy wprowadza nowe opłaty. Można ich jednak uniknąć

Citi Handlowy postanowił zmienić cennik opłat za prowadzenie rachunków osobistych. Nowe stawki zaczną obowiązywać już 16 czerwca 2021 r.

Portal cashless.pl donosi, że Citi Handlowy zamierza ściągnąć opłatę od osób, które posiadają Konto Citigold. Obecnie ten rachunek jest bezpłatny, pod warunkiem że klienci posiadają na wszystkich kontach saldo 400 tys. zł. Jeżeli w dalszym ciągu będą chcieli korzystać z Citigold będą musieli spełnić jeden z trzech dodatkowych warunków.

Klienci będą mieli do wyboru: posiadanie kredytu hipotecznego w Citi Handlowym lub innej inwestycji z wyłączeniem depozytów na kwotę minimalną 100 tys. zł lub zrealizowanie transakcji walutowych w trzech poprzednich miesiącach na kwotę przekraczającą 100 tys. zł. Posiadanie odpowiedniego salda i brak spełnienia jednego z dodatkowych wymogów wiąże się opłatą w wysokości 30 zł. Od wszystkich pozostałych Citi Handlowy ściągnie 220 zł miesięcznie.

Płatności nie ominą także osób, które korzystają z rachunku Citigold Private Client. Na ten moment Citi Handlowy nie pobiera żadnych opłat od tego konta, jeśli łączne saldo wynosi maksymalnie 4 mln zł. Każdy, kto nie spełnia tego kryterium płaci 300 zł miesięcznie.

Od połowy czerwca poza odpowiednim saldem użytkownicy muszą spełnić dodatkowy wymóg, aby uchronić się przed opłatami. Będą mieli do wyboru: zrealizowanie zlecenia walutowego na minimum 1 mln zł lub posiadanie inwestycji lub kredytu hipotecznego na taką kwotę w Citi Handlowym. Osoby, które spełnią wymóg salda zapłacą 70 zł. Od pozostałych Citi Handlowy pobierze 300 zł.

Na dodatkowe opłaty musza przygotować się także posiadacze wycofanego w sierpniu 2020 r. Citikonta. Aktualny koszt prowadzenia rachunku zależy od zgromadzonych środków. Przy saldzie co najmniej 3,5 tys. zł Citi Handlowy pobiera 3 zł, przy 2 tys. zł - 8 zł, a w pozostałych przypadkach - 15 zł.

Czerwcowa podwyżka obejmie wszystkich. Zamiast 3 zł klienci zapłacą 7 zł, a zamiast 8 zł - 16 zł. Wszyscy pozostali będą musieli przekazać 20 zł z tytułu prowadzenia Citikonta.

Nowe opłaty to nie wszystko. Citi Handlowy wzbogaca ofertę walutową

W ramach organizacyjnych modyfikacji Citi Handlowy postanowił także urozmaicić ofertę kont walutowych. Od połowy czerwca klienci będą mogli zakładać subkonta w jednej z 10 dodatkowych walut.

Obecnie użytkownicy mają do wyboru: euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. Do tego spisu dołączą m.in. korony czeskie, norweskie i duńskie, ruble, forinty, a także dolary australijskie i kanadyjskie.

Korzystanie z nowej oferty jest obarczone dodatkową opłatą w wysokości 15 zł miesięcznie, bez względu na to, na ile subkont zdecyduje się klient. Co ciekawe, Citi Handlowy nie zamierza jej pobierać aż do lipca 2022 r.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]