Ceny prądu w 2020 roku jednak będą większe, niż obiecywano
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Stycznia 2020

Nie wszyscy załapią się na rekompensaty za ceny prądu. Wielu obejdzie się smakiem

Ceny prądu będą wyższe w tym roku. W związku z tym rząd pracuje nad systemem rekompensat za podwyżki. Jednak okazuje się, że nie wszyscy będą mogli z nich skorzystać.

Ceny prądu zostaną zrekompensowane

Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad projektem rekompensat za podwyższone ceny prądu w 2020 roku. Rekompensaty obejmą odbiorców indywidualnych, którzy korzystają z ustalanych przez Urząd Regulacji Energetyki taryf oraz tych, którzy pozostają na wolnym rynku. O projekcie poinformował w piątek wiceminister Tadeusz Skobel.

Wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych poinformował PAP, że projekt ustawy jest na etapie konsultacji wewnątrzresortowych. I podkreślił, że mechanizm ma być prosty dla odbiorców i zgodny z prawem Unii Europejskiej.

Nie wszyscy skorzystają

To oczywiście świetna wiadomość, ale nie dla wszystkich. Jak zaznaczył wiceminister aktywów państwowych, system nie będzie dotyczył najzamożniejszych odbiorców.

Zmuszali do wpisania się na listę BDO. A teraz osoby, które dopełniły obowiązku, mają spory problemZmuszali do wpisania się na listę BDO. A teraz osoby, które dopełniły obowiązku, mają spory problemCzytaj dalej

Skobel powiedział też, że sytuacja na rynku energii elektrycznej jest na tyle stabilna, że nie było konieczności stosowania rozwiązań obowiązujących w zeszłym roku. I dodaje, że na mocy obowiązujących w 2019 roku przepisów Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny do 9 stycznia zaakceptował 928 wniosków o łącznej wartości ok. 4 mld zł.

W zeszłym roku duże i średnie przedsiębiorstwa mogły ubiegać się o zwrot środków w ramach systemu rekompensat. Wiceminister poinformował, że w ramach tego systemu zatwierdzonych zostało już 275 wniosków na ok. 7 mln zł. Podkreślił też, że to dane tylko za III kwartał. W ostatnim kwartale wysokość wniosków ma być jeszcze większa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News