ceny prądu
Flickr/Ministerstwo Energii
Autor Paulina Musianek - 4 Września 2019

Ceny prądu. Minister energii uspokaja i mówi, że "jest jeszcze czas"

Ceny prądu w tym roku spadły, poinformował szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski. Wszystkich jednak interesuje co z zapowiadanym zamrożeniem cen prądu?

Ceny prądu 2019

Ceny prądu spadły w tym roku o 6%, jak wyjawił minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas Forum Ekonomicznego. - Ciężko pracuję nad tym, żeby w tym roku wszystko wyszło dobrze. Bo niechcący przedobrzyłem, ceny prądu aż o 6 proc. spadły w tym roku. To jest konkretna informacja podana przez Główny Urząd Statystyczny - powiedział minister w Krynicy.

Pytany o zamrożenie cen prądu minister energii Krzysztof Tchórzewski, uznał rozmowę na ten temat za przedwczesną. - Mamy jeszcze czas na jej podjęcie - oświadczył podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Decyzja o tym, co stanie się z cenami energii w 2020 roku, ma charakter gospodarczo-polityczny.

- Pełniąc funkcję polityczną muszę patrzeć na spełnianie oczekiwań społecznych - zaznaczył minister. Wyborcy niedługo będą nas oceniali, jak trendy wpływają na ich kieszeń - dodał minister i podkreślił, że "obywatele mówią, że nie chcą żeby energia była droższa".

Zamrożenie cen prądu

Ustawa z grudnia 2018 roku ustaliła na rok 2019 ceny dla odbiorców końcowych energii elektrycznej na poziomie ich cenników bądź taryf z 30 czerwca 2018 roku.

- Decyzje będą zapadały. Mamy świadomość, że nasze społeczeństwo, a wtórnie i przedsiębiorcy, nie oczekują, żebyśmy przerzucili koszty transformacji na społeczeństwo - stwierdził szef resortu energii.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News