Box chce zatrudnić ponad 100 pracowników w Polsce
Libre Shot
Autor Radosław Święcki - 15 Grudnia 2020

Amerykański olbrzym da pracę w Polsce. Decyzja firmy potwierdzona

Amerykański gigant specjalizujący się zarządzaniem treściami online firma Box otwiera oddział w Warszawie zajmujący się badaniami o rozwojem. W związku z tym firma poszukuje pracowników. W planach ma zatrudnienie ponad 100 osób i nie tylko inżynierów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym zajmuje się firma Box i jakie popularne przedsiębiorstwa korzystają z jej usług
  • Ilu pracowników w Polsce planuje zatrudnić Box
  • Kto poza inżynierami może liczyć na pracę

Box szuka pracowników

Box to założona w 2005 roku firma specjalizująca się zarzarządzniem treściami online. Przedsiębiorstwo reklamuje się, że umożliwia organizacjom usprawnienie procesów biznesowych i wspiera ich codzienną pracę, chroniąc przy ich najcenniejsze informacje, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań IT na świecie.

Box chwali się, że z jej usług korzysta ponad 100 tys. firm, w tym największe przedsiębiorstwa i organizacje na świecie, którym ułatwia zarządzanie zawartością online. Wśród owych przedsiębiorstw wskazują m.in. General Electric, AstraZeneca, Morgan Stanley, Schneider Electric, czy Eurostar i wiele innych.

W 2012 roku firma zadebiutowała w Europie, gdzie zatrudnia ponad 200 pracowników (na całym świecie jest ich ponad 2 tys.). Wkrótce będzie ich nieco więcej, gdyż Box otwiera właśnie w Warszawie oddział zajmujący się badaniem i rozwojem. W związku z tym firma szuka nowych pracowników.

- W celu przyspieszenia realizacji długoterminowej strategii produktowej, firma tworzy w Warszawie zespół, który przy współpracy z centralą w Kalifornii, będzie odpowiedzialny za rozwój kluczowych produktów Box. W ciągu najbliższych 24 miesięcy, Spółka planuje zatrudnić 150 specjalistów w Warszawie - czytamy w komunikacie firmy.

Mimo małżeństwa spadku nie odziedziczysz. Niektóre zapisy mogą Cię go pozbawićMimo małżeństwa spadku nie odziedziczysz. Niektóre zapisy mogą Cię go pozbawićCzytaj dalej

Poza inżynierami Box zamierza również zatrudnić pracowników reprezentujących inne obszary, takie jak web development czy HR.

- Bardzo cieszymy się z naszego nowego biura w centrum Warszawy. Rozpoczęliśmy już pierwszy etap rekrutacji, której celem jest zatrudnienie najbardziej utalentowanych inżynierów w Polsce - mówi cytowany w komunikacie Thierry Chassaing, senior vice president of Engineering and TechOps w Box.

- Wkrótce nasz zespół w Warszawie rozpocznie pracę nad realizacją planu rozwoju produktu, co pozwoli w dalszym stopniu usprawniać naszą platformę - dodał.

Chassaing uważa Warszawę za doskonałą lokalizację dla odziału Box, gdyż jak przekonuje stolica Polski daje firmie dostęp światowej klasy, doświadczonych inżynierów. Ponadto jak wskazuje przedstawiciel spółki Polska ma “jedną z największych w Europie baz anglojęzycznych, utalentowanych programistów”.

- Z niecierpliwością czekamy na stworzenie nowego zespołu Box, który przyczyni się do zwiększenia naszego międzynarodowego zasięgu” - podsumowuje Chassaing.

Kto pokieruje polskim oddziałem?

W komunikacie dowiadujemy się również, że polskim oddziałem Box zarządzał będzie inżynier Rafał Szczepański, który dołączył do firmy po trwającej ponad dekadę współpracy z SmartRecruiters, gdzie jak zauważa Box przyczynił się do szybkiego rozwoju marki i wykazał umiejętnościami menadżerskimi.

- To zaszczyt być jednym z pierwszych pracowników Box w Polsce. Mamy ogromną szansę na rozwój firmy, przy wsparciu ze strony utalentowanych specjalistów z naszego kraju - mówi cytowany w komunikacie Szczepański według którego Warszawa to “idealne miejsce do rekrutacji najlepszych inżynierów w Europie”.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Znamy nowe obostrzenia. Tak surowych Polacy się raczej nie spodziewali
  2. Nadchodzą ogromne zmiany w przepisach o odpadach. Segregacja zmieni się nie do poznania
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News