BiznesINFO.pl
Szakal złocisty w Warszawie. Niezwykłe odkrycie nad Wisłą.

Kupiliśmy ZOO, reż. Cameron Crowe, prod. USA.

W Warszawie odkryto niezwykle rzadkie zwierzę. Spotkanie go jest jak trafienie szóstki w totka

12 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Szakal złocisty widziany w Warszawie to prawdziwe odkrycie. Eksperci taki stan rzeczy tłumaczą zmianami klimatycznymi. Skąd wziął się szakal złocisty nad Wisłą i czy będzie można go jeszcze kiedyś spotkać ponownie?

Szakal złocisty grasuje w Warszawie

Szakal złocisty Polakom kojarzy się głównie z filmem Kilerów Dwóch, w którym zabójca zwany Szakalem polował na tytułowego Jurka Kilera granego przez Cezarego Pazurę. Tym razem szakal złocisty powraca w zupełnie innej odsłonie. Jak podaje Rzeczpospolita powołując się na Radio Kolor, szakal złocisty widziany był ostatnio w dwóch dzielnicach w Warszawie.

Szakal złocisty ostatni raz widziany był w 2015 r. nad Biebrzą. Później widziany był na Lubelszczyźnie. Według szacunków, populacja szakala złocistego w Polsce wynosi od 20 do 200 osobników. Szakal złocisty kategoryzowany jest jako drapieżnik, ale nie jest niebezpieczny dla człowieka. Jak podaje Rzeczpospolita, poluje głównie na małe zwierzęta.

Szakal złocisty nad Wisłą

Szakal złocisty widziany był w dwóch dzielnicach w Warszawie. Niestety, przypadku spotkania szakala złocistego nie dało się potwierdzić w przypadku Bielan, ale w kwestii Wawra sytuacja wygląda zgoła inaczej.

- Nie jest niczym niezwykłym, żeby takie zwierzę, szukając nowych terytoriów, zahaczyło o obrzeża Warszawy. Tak, jak sprawa się miała z wilkami, mówiła w programie "Tydzień w Warszawie" Andżelika Gackowska z Lasów Miejskich. Eksperci podkreślają, że pojawienie się szakala złocistego na terytorium człowieka spowodowane jest głównie zmianami klimatycznymi. Wygląda na to, że legendarny pyton królewski odchodzi do przeszłości, a jego miejsce przejmuje szakal. Miejmy nadzieję, że to zwierzę nie poluje na żadnego filantropa i byłego taksówkarza.

Tagi:

OdkrycieWarszawaPolska

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >
Budowa domu z państwową pomocą

Polska i Świat

Ważny dokument dla właścicieli nieruchomości. Za jego brak zapłacisz krocie, a czas ucieka

Czytaj więcej >
Bill Gates

Polska i Świat

Niespodziewane słowa Gates'a. Mówi na kiedy najlepiej zaplanować rodzenie dzieci

Czytaj więcej >