Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Bon o wartości 2500 złotych dla wielu Polaków. Wkrótce rusza nabór wniosków
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 04.10.2023 11:21

Bon o wartości 2500 złotych dla wielu Polaków. Wkrótce rusza nabór wniosków

pieniądze, gotówka, banknoty
Marek BAZAK/East News

Ponad 500 tys. osób może otrzymać jednorazowe świadczenia w formie bonów o wartości 2500 tys. złotych. Pierwsza grupa będzie mogła składać wnioski od 10 października.

2500 tys. złotych na konkretny cel

Dofinansowanie wynika z ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Jak wynika z informacji przekazanych przez Interia Biznes, ponad pół miliona osób otrzyma bony na zakup laptopów.

- Nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki rzeczywiście przyda się im w pracy. Pracujemy nad tym, żeby projekt wszedł na stałe do systemu oświaty i żeby bony były przyznawane nauczycielom raz na 5 lat - podkreśla minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Świąteczne premie we wrześniu. Pracownicy Orlenu mają powody do radości

Zasady programu

Należy mieć na uwadze, iż dofinansowanie będzie przyznawane w formie kodu i to właśnie nim będzie można zapłacić za wybrany sprzęt. Istotnym warunkiem jest to, iż zakupu nie można dokonywać w ratach. W sytuacji, gdy pedagog będzie chciał nabyć droższe urządzenie, będzie mógł dopłacić różnicę. Z programu będzie można korzystać do końca 2025 r.

Wymień okna za darmo. Pieniądze czekają, ale są konkretne warunki.

Kto dostanie bon?

Dofinansowanie obejmie wychowawców i nauczycieli wykładających wszystkie przedmioty w klasach IV-VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, w publicznych szkołach artystycznych oraz w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej. Pełna lista uprawnionych osób dostępna jest na rządowej stronie. Każda z grup będzie miała 30 dni na złożenie wniosków.

Co z pozostałymi nauczycielami?

- Pozostałe grupy nauczycieli, które są uprawnione do otrzymania bonu, np. nauczyciele nauczania początkowego, będą mogli skorzystać z bonu najpóźniej w przyszłym roku. Działamy etapowo - podkreśla minister Cieszyński.

Tagi: Pieniądze