bmw-pixabay-cbdroneography
Obraz Follow me - @CB.DroneZone z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Marca 2020

BMW ma nowe logo. Nie wszyscy są z niego zadowoleni

BMW zaprezentowało swój nowy logotyp. Zmodyfikowane logo można było zobaczyć podczas prezentacji konceptu BMW i4. Nowy znak towarowy niemieckiego producenta samochodów zaskakuje. Ale nie wszystkim spodoba się ta zmiana.

BMW pokazało nowe logo

Logo BMW w kręgach wielbicieli motoryzacji jest niemal kultowe. Oryginalny znak charakteryzowała biało-niebieska kratownica wykończona czarnym obramowaniem. Klasyczny symbol był rozpoznawalny na całym świecie.

PILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusaPILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusaCzytaj dalej

Logo pozostawało niemal niezmienione od początku działalności bawarskiego producenta. Oczywiście, zdarzały się poprawki, jednak było one “kosmetyczne”. Na zdjęciu klasyczny emblemat BMW.

bmw

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Zdjęcia mówią same za siebie. Rydzyk wydaje nasze pieniądze bez zastanowienia

Tym razem mowa o rewolucji. Nowy logotyp BMW można było zobaczyć podczas prezentacji koncepcyjnego elektryka BMW i4. O ile biało-niebieska tarcza pozostała bez zmian, to jego czarna ramka została zastąpiona przezroczystym tłem. W efekcie tło nowego znaku BMW zawsze będzie takie same jak lakier auta. Nowe logo zostało też spłaszczone.

bmw

BMW tłumaczy decyzję o zmianie logo

Skąd ta zmiana? Jens Thiemer, senior vice president customer & brand BMW w BMW Group tłumaczy, że BMW musi iść z duchem czasu i dostosować się do młodego pokolenia klientów. - Nowe logo i design marki symbolizują znaczenie marki dla mobilności oraz radości z jazdy w przyszłości - powiedział Thiemer cytowany przez portal wirtualnemedia.pl. I dodaje, że dzięki zmianie marka pokazuje otwartość i przystosowanie do cyfryzacji.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

BMW chce się zmieniać. I nie ma w tym nic dziwnego

Czy to zmiana na plus? Ciężko powiedzieć. Postrzeganie designu jest subiektywne, na pewno więc znajdą się tradycjonaliści, którym nie spodoba się taka śmiała zmiana logotypu BMW. Nie oznacza to, że firma wyrzeka się swoich tradycji. Po prostu idzie z duchem czasu. A gdy za kilkanaście lat BMW znów podejmie decyzję o zmianie, pojawią się kolejne kontrowersje. Jak zawsze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skradziono kota ze schroniska w Warszawie. Musi pilnie wrócić, ma chorobę, potrzebuje leczenia
  2. Na diagnozę czekała 16 lat. Objawy były książkowe
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News