Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka szykuje niespodziankę dla klientów. Duże zmiany na parkingach sieci
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 11.09.2023 12:16

Biedronka szykuje niespodziankę dla klientów. Duże zmiany na parkingach sieci

Biedronka-sklep-parking-auta
Domena publiczna

Według autorów badania GfK, które opisuje dziś (11 września) "Rzeczpospolita", sieć sklepów Biedronka ma w sumie dostęp do prawie 32 mln Polaków. Skala jest zatem ogromna, a wielu klientów z pewnością dociera na zakupy samochodem. Dyskont już potwierdził wprowadzenie zmian na swoich parkingach – część z nich nastąpi jeszcze w ciągu najbliższych miesięcy, a te bardziej ambitne plany poczekają na przyszły rok. W ich wyniku niektórzy kierowcy będą bardzo zadowoleni.

Jeden z najpopularniejszych dyskontów w kraju

Na koniec 2022 roku sieć Biedronka liczyła już 3395 sklepów, a Jeronimo Martins Polska stał się największym pracodawcą w naszym kraju, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Pocztę Polską. Z końcem 2022 roku zatrudnionych w popularnym dyskoncie było 80 tys. osób. Placówki sieci znajdują się w ponad 1300 miastach i miejscowościach – każdego dnia odwiedzają je ok. 4 mln klientów (z wyłączeniem niedziel niehandlowych i dni ustawowo wolnych).

To zaskakujące, co zużywa najwięcej prądu w domu. Te obliczenia mogą zdziwić Fiskus zmienił stanowisko w sprawie słynnej ulgi. Wielu Polaków może stracić możliwość odliczenia

Rewolucja na parkingach Biedronki

Do końca 2023 roku Biedronka zamierza wyposażyć część swoich sklepów w stacje ładowania samochodów elektrycznych – informuje Interia Biznes. Pod koniec czerwca br. w Polsce mieliśmy zarejestrowane 80 232 samochody osobowe „z wtyczką”, w tym 40 780 aut elektrycznych oraz 39 452 hybrydy plug-in. Nie dziwi zatem fakt, że wraz ze wzrostem liczby takich pojazdów na naszych drogach, rośnie też liczba ogólnodostępnych stacji ładowania – pod koniec pierwszego półrocza w Polsce działało już 2885 takich stacji (5709 punktów).

W zakresie stacji ładowania aut elektrycznych Biedronka współpracuje z firmą Powerdot. Przypomnijmy, iż w wyniku niedawno przyjętego prawa właściciele parkingów zlokalizowanych przy nieruchomościach niebędących obiektami mieszkalnymi, są zobowiązani zainstalować ładowarki, jeśli parking ma więcej niż 20 miejsc.

Do końca br. na parkingach dyskontu mamy zobaczyć 150 punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 120 kW – baterię samochodu o pojemności 50 kWh będzie można naładować do pełna w niecałe pół godziny. Ambicje na kolejny rok są spore, bo do końca 2024 roku sieć zamierza dysponować łącznie 600 ładowarkami. Znajdziemy je zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach – zamysł jest bowiem taki, by móc jeździć po Polsce, korzystając tylko z tych ładowarek. Szef polskiego oddziału firmy Powerdot ujawnił, że za skorzystanie z ładowarki będzie można zapłacić kartą, nie ma potrzeby używania dodatkowych aplikacji.

To może być największy w Polsce system ładowania aut prądem stałym

Jeśli projekt Biedronki i firmy Powerdot się powiedzie, powstanie największy w naszym kraju powszechnie dostępny system ładowania samochodów prądem stałym. System ten będzie dostępny dla prawie wszystkich aut elektrycznych. Chcemy być częścią zielonej rewolucji, zresztą jednym z naszych filarów zrównoważonego rozwoju jest poszanowanie środowiska naturalnego. Chcemy być więc liderem tej rewolucji, tak jak jesteśmy liderem na polskim rynku spożywczym – przekazał na łamach agencji Newseria Biznes Paweł Stolecki, członek zarządu i dyrektor operacyjny sieci Biedronka.