Biedronka - pracownicy popularnego dyskontu ujawniają, ile zarabiają naprawdę
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 12 Sierpnia 2019

Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Biedronka i Lidl to dwa najpopularniejsze dyskonty w Polsce. Obsługują dziennie tysiące Polaków i same zatrudniają ich masę. Jak jednak ich traktują? Czy warunki, w których pracują, są odpowiednie? Sprawę prześwietlono w ramach badania "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania".

Biedronka i Lidl zatrudniają masę ludzi w Polsce. Według danych z czerwca 2018 roku, ta pierwsza firma zatrudniała 67 tys. osób, a w 2019 roku zwiększyła liczbę zatrudnionych o 2 tys. osób. Z kolei Lidl w swoich sklepach ma ponad 17 tys. pracowników.

Co przyciąga ludzi do pracy w sieciówkach? Jak wskazuje badanie "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania" przeprowadzone przez Pracuj.pl, warunki zatrudnienia w sieciach handlowych są coraz lepsze. Sprawę skomentował Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl, któru oświadczył, że płace kasjerów wciąż rosną.

Emerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą dostać specjalną rekompensatęEmerytura. Osoby urodzone po 1948 r. mogą dostać specjalną rekompensatęCzytaj dalej

Biedronka i Lidl - jakie warunki mają kasjerzy?

Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - mówi Nachyna.

Dobrze, ale jakie warunki mają kasjerzy w Biedronce i Lidlu? Z badania serwisu Pracuj.pl wynika, że firmy chętnie zatrudniają na umowę o pracę. W sumie nawet 85% zatrudnioncyh w sektorze to pracujący na etacie. Zaś 36% deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane w pracy wyniki. Inną ciekawostką jest jednak fakt, że kadry sklepów są mocno sfeminizowane. 8 na 10 kasjerów to kobiety, ale zgodnie z wynikami badania, kobiety przeważają także jako szefowe sklepów (61%) oraz ich zastępcy (66%).

Wynagrodzenie, na które mogą liczyć pracownicy dyskontów jest wyższe od minimalnej krajowej. Mowa o przeciętnym wynagrodzeniu na poziomie 2000 zł netto. Najlepsi spośród pracowników, specjaliści, mogą jednak liczyć nawet na 2900 zł netto. Wyższymi od przeciętnych zarobkami mogą pochwalić się ci pracownicy, którzy zatrudnieni są w dyskontach zlokalizownaych w dużych miastach i najlepiej rozwiniętych w Polsce regionach.

Zarówno Biedronka, jak i Lidl, stawiają na pracowników, których staż w danym miejscu pracy wynosi 2-3 lata. Z kolei najczęściej pracownicy prócz pieniędzy otrzymują także bony towarowe (38%), rzadziej, ale w przypadku ponad 1 na 4 (28%) firmy decydują się na świadczenia socjalne, 25% wskazuje na ubezpieczenia na życie, a 18% prywatną opiekę medyczną.

150 złotych od mBanku. Trzeba zrobić banalnie prostą rzecz150 złotych od mBanku. Trzeba zrobić banalnie prostą rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News