Biedronka opłaca podatki w Polsce i jest w czołówce
wikimedia.org/WrS.tm.pl
Autor Przemysław Terlecki - 10 Sierpnia 2019

Biedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące dane

Biedronka nie opłaca podatków w Polsce? Niejednokrotnie spotkać się możemy z opinią, iż dyskont się bogaci, a nie opłaca podatków. Ministerstwo Finansów opublikowało w tej sprawie stosowne dane. Jest zgoła inaczej.

Biedronka, a dokładniej Jeronimo Martins Polska, niejednokrotnie musi mierzyć się z oskarżeniami, które wielu Polaków rzuca ogólnie wobec sieci handlowych. Te mówią, że sieciówka zbija kokosy na Polakach, a sama nie płaci żadnych podatków w Polsce. O ile faktycznie jest to prawdą wobec niektórych podmiotów działających na rynku, o tyle całkowicie mija się ze stanem rzeczywistym w przypadku Biedronki.

Wszelkie wątpliwości rozwiane zostały dzięki opublikowanym przez Ministerstwo Finansów danym, które zobrazowały m.in. to, jaki poziom podatku CIT, czyli podatku od dochodowego od osób prawnych, zapłaciły w 2018 roku firmy, które takowy w Polsce uiszczają. Okazuje się, że Biedronka zajmuje w nim miejsce w ścisłej czołówce i mowa o czołówce spośród płatników podatku CIT. Miejsce pierwsze należy do banku PKO BP, który w 2018 roku odprowadził do budżetu najwięcej. Miejsce drugie zajął Orlen, trzecie - Polska Kasa Opieki, a czwarte bank Santander.

500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wnioskuCzytaj dalej

Biedronka na piątym miejscu wśród płatników podatku CIT

Piąte miejsce na liście zajęła Biedronka (a dokładniej Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci), która w 2018 roku odprowadziła od dochodów sumę 5,1 mld złotych. Czyni to Biedronkę największym płatnikiem podatku CIT spośród wszystkich sieci handlowych w Polsce. Zamyka to także usta tym, którzy zdecydowali się rzucać oskarżenia pod adresem sieci, które nie mają pokrycia.

Jak przypomina portal Bezprawnik.pl, warto zwrócić uwagę na fakt, że niewiele sieci handlowych w Polsce, a mowa o hiper i supermarketach, znaleźć można na opublikowanej przez resort finansów liście. W zestawieniu nie znajdziemy Aldi, Makro, Auchana, a nawet popularnego Tesco. Biedronka jest więc nie tylko największym z płatników spośród tego sektora, ale także niewątpliwie swojego rodzaju ewenementem.

Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuRekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News