Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Będzie można obejść zakaz nałożony przez Netflixa. Wymyślili go Polacy
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.06.2023 10:27

Będzie można obejść zakaz nałożony przez Netflixa. Wymyślili go Polacy

Netflix
Domena publiczna

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, iż Netflix wprowadzi zasady eliminujące współdzielenie kont. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź - polscy internauci już wymyślili sposób na obejście nowych reguł.

Nowe zasady na Netflixie

Współdzielenie kont było sporym problemem dla Netflixa. Z jednego konta mogło bowiem korzystać kilka osób w różnych częściach kraju lub świata, niepowiązanych ze sobą.

Platforma postanowiła to zmienić. Jak podaje portal o2.pl, według nowych zasad jedyną dopuszczalną opcją na współdzielenie konta będzie mieszkanie osób współdzielących konto ze sobą.

System Netflixa jest banalnie prosty

Dla wielu osób pozostawiało to tylko dwie opcje do wyboru. Albo zaczęłyby one działać tak, jak zażyczył sobie Netflix - i tym samym płaciłyby więcej - albo zrezygnowały z korzystania z platformy.

Według doniesień portalu o2.pl, nowy system Netflixa weryfikujący kwestię ewentualnego współdzielenia konta, sprawdza adres IP z którego loguje się użytkownik i czy znajduje się w tej samej sieci co inne urządzenia na tymże koncie. Dzięki temu ustala jego lokalizację i jeżeli ta się nie zgadza - może mu odmówić logowania.

Jest już obejście

Ominięcie nowej reguły okazało się prostsze niż się spodziewano. Ponieważ Netflix sprawdza, czy sieć jest ta sama dla wszystkich IP z konta, kilku ochotników miało według o2.pl sprawdzić, jak system zareaguje na zastosowanie VPN.

Teoretycznie, sposób ten miał zadziałać. Warunek jest jeden - wszystkie osoby korzystające z danego konta musiałyby korzystać z jednego i tego samego IP. Jak podaje o2.pl, inną ewentualnością jest logowanie się raz w miesiącu w lokalizacji domowej w celu utrzymania pozorów normalności.

Tagi: Netflix