Zagrożenie pandemią COVID-19 w Polsce. Kolejka przed PKO BP w Tomaszowie Mazowieckim po wprowadzeniu przez bank limitów obecności w placówce
wikimedia
Autor Radosław Święcki - 20 Kwietnia 2020

Problemy z bankowością elektroniczną w dwóch olbrzymich bankach. Klienci muszą przygotować się na problemy

Poniedziałkowy poranek nie był łatwy dla klientów PKO BP i Pekao, którzy chcieli skorzystać z bankowości elektronicznej. Choć większość problemów została już usunięta, to klienci muszą liczyć sie z pewnymi niedogodnościami.

Bankowość elektroniczna nie lubi poniedziałku

Problemy z bankowością elektroniczną wystąpiły w poniedziałek w PKO BP i Pekao.

- Informujemy, że aktualnie mogą występować trudności z autoryzacją transakcji w bankomatach i terminalach płatniczych Banku Pekao S.A. Dokładamy wszelkich starań, aby niezwłocznie przywrócić pełną funkcjonalność. Przepraszamy za niedogodności – poinformował w poniedziałek przed południem bank Pekao SA.

- Mieliśmy rano problemy z bankowością elektroniczną, ale zostały zdiagnozowane i usunięte – poinformowało biuro prasowe banku Polską Agencją Prasową.

Minister ujawnia, kiedy możliwe całkowite odmrożenie. Gospodarka jeszcze sobie poczekaMinister ujawnia, kiedy możliwe całkowite odmrożenie. Gospodarka jeszcze sobie poczekaCzytaj dalej

Trudności w funkcjonowaniu bankowego systemu elektronicznego mieli też klienci PKO BP. Służby prasowe banku w rozmowie z PAP podkreślają jednak, że aktualnie problemu dotyczą jedynie aplikacji mobilnej IKO.

- Obecnie występują utrudnienia w dostępie do aplikacji mobilnej IKO. Klientów zachęcamy do korzystania z naszego serwisu internetowego iPKO oraz wykonywania płatności kartami. Przepraszamy za niedogodności, pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem działania IKO – informuje biuro prasowe PKO BP.

Podjedziesz autem, a zakupy zapakują sami. Nowe rozwiązanie sieci bije rekordy popularnościPodjedziesz autem, a zakupy zapakują sami. Nowe rozwiązanie sieci bije rekordy popularnościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje młoda Polka, była zakażona. Pracowała jako personel szpitala przez 10 lat w mieście w Northampton w Wielkiej Brytanii

PKO BP ostrzega

Przypomnijmy, że kilka dni temu PKO BP ostrzegał klientów przed telefonami od oszustów, którzy podają się za pracowników banku i powołując się na względy bezpieczeństwa nakłaniają do zainstalowania aplikacji na ich urządzeniu.

Oszuści mogą zwracać się m.in. o podanie poufnych danych, a także o pobranie ze sklepu Google Play i zainstalowanie na telefonie, tablecie lub komputerze aplikacji do zdalnej weryfikacji (np. TeamViewer QuickSupport).

W rzeczywistości rzekomi pracownicy banku chcą zdobyć od klientów dane do logowania do bankowości elektronicznej, a także narzędzie autoryzacyjne.

- Tak wyłudzone dane można użyć do wykonania przelewu z Twojego konta na nieznany Ci rachunek – przestrzega bank.

PKO BP podkreśla, że nie wymaga instalacji na urządzeniach, z których klienci logują się do bankowości elektronicznej, żadnego dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza takiego, które miałoby podnosić poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji lub dostępu do serwisu. Ponadto – jak informuje bank – pracownicy podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie proszą klientów o podanie haseł dostępu do żadnego z serwisów (internetowego, mobilnego, telefonicznego).

- W sytuacji, gdy odbierzesz telefon od osoby podającej się za pracownika banku, masz jakiekolwiek wątpliwości, czy zasadne jest podawanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego lub innych danych, jak również w każdym innym przypadku, w którym podczas korzystania z elektronicznych kanałów dostępu spotkasz się z sytuacją, która wyda Ci się nietypowa, podejrzana lub wzbudzi Twoje zaniepokojenie, skontaktuj się z nami – apeluje PKO BP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dyrektor WHO wskazał kolejny obszar, który już niedługo może stać się epicentrum pandemii. Fatalne doniesienia
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News